Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Foto muhabirliğinin 40 yılı: Sipa Kuşağı

Giriş Tarihi: 2.5.2016
Foto muhabirliğinin 40 yılı: Sipa Kuşağı

Gökşin Sipahioğlu, ’da açılan ‘Foto Muhabirliğinin 40 Yılı: Sipa Kuşağı’ siyle anıldı. Tarihi fotoğrafların yer aldığı sergi büyük ilgi gördü

Alliance Françasie Kültür Derneği, Gökşin Sipahioğlu'nun kurucusu olduğu Sipa Press Haber Ajansı foto muhabirlerinin son 40 yılda tanıklık ettikleri önemli olayların fotoğraf karelerinden oluşan 'Foto Muhabirliğinin 40 yılı: Sipa Kuşağı' sine ev sahipliği yaptı. Adana Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Fuayesi'nde açılan sergi de çok önemli fotoğraf kareleri yer alıyor.

BİR HAFTA AÇIK
Fotoğrafçı Michel Setboun ve gazeteci Sylvie Dauvillier'in 'Fotomuhabirliğin 40 yılı: Sipa Kuşağı' başlıklı ortak kitap çalışmasından yola çıkılarak hazırlanan sergide tarihe tanıklık eden yüz fotoğraf yer alıyor. Gökşin Sipahioğlu'nu ölümünün beşinci yıl dönümünde anmak amacıyla düzenlenen sergi bir hafta boyunca kalacak.

BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ
Adana Alliance Françasie Kültür Derneği Başkanı Aydın Önen, Başkan Yardımcısı Helene Çan ile Yönetim Kurulu üyesi Prof. Dr. Osman Parlak sergiye katılan konuklarla yakından ilgilendi. Başkan Önen serginin Ankara ve Eskişehir'den sonra Adana'da açıldığını belirterek, "Üstün Hizmet Ödülü almış Gökşin Sipahioğlu'nu bu ölümsüz fotoğraf kareleri ile anıyoruz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Foto muhabirliğinin 40 yılı: Sipa Kuşağı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN