Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Aile içi şiddete karşı daha etkin mücadele

Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan, aile içi şiddet olaylarında verilen tedbir kararlarının kolluk birimlerine vakit kaybetmeksizin ulaştırılması gerektiğini söyledi

Giriş Tarihi: 4.5.2016
Aile içi şiddete karşı daha etkin mücadele
Cumhuriyet Başsavcılığınca, aile içi şiddet suçlarının azaltılması, yaşanan sorunların en aza indirilmesi ve soruşturma aşamasındaki tedbir kararlarının daha etkin uygulanabilmesi amacıyla savcılık, emniyet ve aile uzmanlarının katılımıyla toplantı düzenlendi. Başsavcı Ali Yeldan, aile içi şiddet olaylarında verilen tedbir kararlarının kolluk birimlerine vakit kaybetmeksizin ulaştırılması gerektiğini söyledi. Öncelikli olarak tekrarlayan şiddet olaylarının ele alınması gerektiğini kaydeden Yeldan, "Defaatle aynı suçu işlemeye devam eden kişilerle ilgili bizim alacağımız kararlar ve tedbirler etkilenir. Olay sayısının artması, tedbirlerin derecesini değiştirebilir. Biz, mağduriyetlerin katlanarak devam etmesini önleyebiliriz. Amacımız, göstere göstere gelen, 'Beni kurtarın, beni koruyun' diyen, yasal, yetkili bir merciiye ulaşmak isteyen mağdurları korumak" diye konuştu.

UZUN SOLUKLU
Başsavcı Yeldan, bu konuda görev alan tüm birimlerin gayretli ve dikkatli çalışmalarıyla aile içi şiddet olaylarıyla daha etkin mücadele yapılabileceğini kaydetti. Toplantıda aile içi şiddetin azaltılmasına yönelik görüş alışverişinde bulunulurken, insana yönelik her tür şiddetin sonlandırılabilmesi için devlet, sivil toplum, medya ve özel sektör gibi bir çok tarafın bir bütün olarak uzun soluklu ve kararlı mücadelesine ihtiyaç duyulduğu vurgulandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aile içi şiddete karşı daha etkin mücadele
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN