Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Soner Çetin: Narenciye ağacı diken ruhsatı alır

Giriş Tarihi: 4.5.2016
Soner Çetin: Narenciye ağacı diken ruhsatı alır

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, yeni yapılan binaların sahiplerine, iskan alabilmeleri için narenciye dikme zorunluluğu getirileceğini açıkladı

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, 'Engelsiz Çukurova'dan sonra, 'Daha Yeşil Çukurova' için de adım attı. Asansörü görme engelli vatandaşların kullanıma uygun olmayan yapılara ruhsat verilmeyeceğini vurgulayan Başkan Soner Çetin, yeni yapılan binalara ise narenciye ağacı dikmeyen bina sahiplerine kesinlikle iskan verilmeyeceğini açıkladı.

TURUNÇ KOKACAK
Yapı Müteahhitleri Derneği (AYAMDER) Başkanı Mustafa Vursavuş, "Ben de müteahhidim. İskan kontrolü için belediye görevlileri gelip gittikten sonra, müteahhit değişiklikler yapıyor. Bunları biliyorum. Ancak, Adana'nın daha yeşil olması için havanın portakal çiçeği kokusuna bürünmesi için iskan başvurusu yapan bina sahibine, turunç ya da portakal ağacı dikme zorunluluğu getirilsin. Böylece, her inşaatın yeşile de katkısı olur" dedi. Vursavuş'un önerisine sıcak bakan Başkan Çetin, bürokratlarına talimat vererek, konunun meclis gündemine taşınmasını istedi. Çetin, yeşil Çukurova'nın bu uygulama ile birlikte, daha yeşil bir kent haline dönüşeceğini belirtti. Çukurova Belediyesi olarak, Adana'ya ve 'ye örnek olacak uygulamalarla gündeme geldiklerini belirten Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin şöyle konuştu: "Engelsiz kent için işe görme engellilerin kullanacağı asansörlerden başladık. Yeni yapılacak binalara, görme engellilerin kullanabileceği standartlarda asansör koyma zorunluluğu getirdik. Projesinde bu uygulamaya yer vermeyene ruhsat vermeyeceğimizi bildirdik. Şimdi de bahçesine narenciye ağacı dikmeyene ruhsat vermeyeceğiz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Soner Çetin: Narenciye ağacı diken ruhsatı alır
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN