Çetin 10 öğrencinin bursunu üstlendi

Giriş Tarihi: 5.5.2016
Çetin 10 öğrencinin bursunu üstlendi
Çukurova Belediyesi'nin, lisans eğitimine devam eden öğrencilere maddi destek sağlamak amacıyla hayata geçirdiği 'Çukurova'nın Filizleri' projesine önemli bir destek daha geldi. Çukurova Belediye Meclisi mayıs ayı ilk oturumunda projeye meclis üyelerinden destek istenirken, Belediye Başkanı Soner Çetin, proje kapsamında 10 üniversite öğrencisinin bursunu üstlendiğini açıkladı.

DESTEK BÜYÜYOR
Proje kapsamında bugüne kadar apartman ve site sakinleri, mahalle muhtarları ve işletme sahipleri arasında dayanışma köprüsü kuruldu. Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Selek, dışı söz alarak, meclis üyelerinden projeye destek istedi. Doğu Akdeniz Belediyeler Birliği (DABB) ve Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, 10 üniversite öğrencisinin bursunu üstlendiğini açıkladı. Esnafla, işadamlarıyla, demokratik kitle örgütleriyle proje için toplantı yaptıklarını ve önemli destek bulduklarını belirten Başkan Çetin, "Bu uygulamaya verilen destek, bizleri mutlu ediyor. Çok iyi mesafe aldık ama mademki halktan bu fedakârlığı istiyoruz, en başta bizim örnek olmamız gerekir. Ben bu şekilde, sembolik de olsa bir katkımız olsun istiyorum" dedi.

BAKKAL DÜKKANI GİBİ
İncelemeye gelen müfettişlerin bir rezaletle karşılaştığını anlatan Vurucu, "Hepsinin söylediği tek şey, 'Burası bakkal dükkanından kötü işletilmiş.' İktidarımızın desteğiyle bu borç ve yolsuzluk yüküne rağmen her türlü hizmeti yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz" diye konuştu. Belediyenin avukatı Sedef Kurtoğlu da İskenderun Cumhuriyet Başsavcılığınca belediyenin 12 dosyasının incelendiğini, bu dosyaların, tarafından yapılan denetimler neticesinde usulsüz ödemeler, ihaleye fesat karıştırma gibi suçları kapsadığını söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çetin 10 öğrencinin bursunu üstlendi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN