Vatan sana canım feda

Giriş Tarihi: 5.5.2016
Vatan sana canım feda

Erdemli’de vatani görevlerini yapmaya giden “Kınalı Kuzular” güle oynaya gönderildi

Erdemli Belediyesi'nce bu yıl ilk defa gerçekleştirilen eğlence programı büyük ilgi gördü. "Vatan sana canım feda" isimli programda Türk Halk Müziği sanatçısı Sevcan sahne aldı. Program sabah saatlerinde Erdemli Belediyesi Kültür nde başladı. Erdemli'den askere gidecek olan gençler için çeşitli etkinlikler düzenlendi. Bu kapsamda askerlere ilk olarak asker tıraşı yapıldı. Daha sonra Kültür Merkezi hamamında askerler ücretsiz olarak banyo yaptı.

BİRER ÇANTA VERİLDİ
Yaklaşık 250 askerin birlikte öğle yemeği yemesinden sonra kurulan stantta özel asker fotoğrafı çekildi. Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu'nun da takip ettiği programın akşam bölümünde meşaleli fener alayı yürüyüşü yapıldı. Sloganlar eşliğinde gerçekleşen yürüyüşü izleyen vatandaşlar askere gidecek gençleri alkışladı. Gençlere kına yakılması sırasında duygusal anlar yaşandı. Başkan Mükerrem Tolu, her askere günlük kullanım malzemelerinden oluşan bir çanta armağan etti.

HAYIRLI TESKERELER
Bu tür etkinliğin toplumun birlik ve beraberlik içerisinde olması adına çok önemli olduğunun altını çizen Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, belediyeciliğin sadece yol, asfalt yapımından ibaret olmadığını belirterek, "Ana kuzularını, kınalı kuzuları vatan savunmasına davulla zurna ile gönderiyoruz. İnşallah görevlerini en iyi şekilde yapar ve aynı şekilde neşe içinde baba ocaklarına kavuşurlar. Onları Cenabı Allah'a emanet ediyoruz. Hepsine hayırlı teskereler diliyoruz" dedi. Türk Halk Müziği sanatçısı Sevcan Orhan en güzel türkülerini asker adayı gençler için seslendirdi. Sevilen sanatçının repertuarında hüzünlü türkülerden çok eğlenceli parçalara yer vermesi dikkati çekti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vatan sana canım feda
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN