Tatik’e darbe üstüne darbe

Giriş Tarihi: 6.5.2016
Adanalı Leyla Tatik’e darbe üstüne darbe

Evini yok pahasına satıp dolandırıcılara kaptıran Tatik, kocasının boşanma davası açtığını öğrenince iyice yıkıldı

'da gerçek polislerin uyardığı halde inanmayıp, kendisini 'Komiser Fatih' olarak tanıtan dolandırıcılara kanan ve evini 100 bin lira gibi bir rakama satan 64 yaşındaki Tatik'in bu hareketine kızan eşi Mehmet Tatik'in boşanma davası açtığı bildirildi. Semt pazarında çaycılık yaparak hayata tutunmaya çalışan Leyla Tatik'in şimdi ne yapacağı merak konusu.

EV PARASINI KAPTIRDI
Toros Mahallesi'nde oturan Leyla Tatik, 27 Nisan günü telefonla kendisini 'Komiser Fatih' olarak tanıtan dolandırıcılara inanıp, evini yok pahasına sattı ve aldığı parayı Yüreğir ilçesinde bir çöp konteynırına bıraktı. Dolandırıcıların PTT'den hesaba yatırmasını istediği 10 bin liranın üzerindeki blokenin kaldırılması için polise giden kadın, gerçek polislerin uyarısıyla dolandırıldığını anladı.

BOŞANMA HABERİ YIKTI
Satılan evini geri almak için arayış içine giren Leyla Tatik, emekli eşi ile kendisinin maaşını teminat gösterip bankadan kredi çekmek istedi ancak gelirleri yeterli olmadığından istekleri kabul edilmedi. Haftada 2 gün kurulan semt pazarında kızı ile birlikte 50 kuruşa çay satarak evinin geçimini sağlamaya çalışan Leyla Tatik, kocasının boşanma davası açacağı haberiyle iyice yıkıldı. Televizyonda duyduğu dolandırılcılık haberlerine hep güldüğünü söyleyen Leyla Tatik, "Sanki hipnoz ediyorlar. Söylediklerinin dışına çıkamıyorsunuz. Polis akrabam var ve bu konuda sürekli bizi uyarır. 150 bin liralık evimi satıp götürüp elimle dolandırıcılara verdim. Ortada kaldık. Evimizi geri almak için bankaya gittim ama kredi vermediler. Kocam deliye döndü. Beni boşama kararı aldı" dedi. Eşi Mehmet Tatik'in, olaylardan kendisini sorumlu tuttuğunu gözyaşları arasında ifade eden Leyla Tatik, "Kocam mahkemeye verip beni boşamaya karar verdi. Evimden olduğum gibi, bir de yuvam yıkılacak. Ne yapacağımı şaşırdım. Devlet bu insanlara bir şey yapamıyor mu?" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Adanalı Leyla Tatik’e darbe üstüne darbe
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN