Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ceyhan OSB’nin yer seçimi yapıldı

Valisi Mustafa Büyük: Enerji alanındaki yatırımlar, petrol boru hatları gelecekte Ceyhan’ı her konuşulan yerleşim yeri yapacak

Giriş Tarihi: 7.5.2016
Ceyhan OSB’nin yer seçimi yapıldı
'nın Ceyhan ilçesinde yapılacak Organize Sanayi Bölgesi'nin yer planlama toplantısı Adana Valisi Mustafa Büyük'ün katılımıyla gerçekleşti. Vali Büyük, 146 dönüm alanda kurulması planlanan sanayi bölgesi için, "Ceyhan'a verilen roller ve ufuklar sadece bölgemizin değil, ülkemizin ve dünyanın ilgisini çekecek bir konumda. Enerji alanındaki yatırımlar petrol boru, hatları gelecekte Ceyhan'ı her konuşulan yerleşim yeri olarak ortaya koyacaktır" dedi.

BÜYÜK EMEK VERİLDİ
Ceyhan Odası Başkanı Şeref Can, konuşmasında OSB için bugüne kadar yapılan çalışmaların hakkında bilgi verdi. Daha sonra söz alan Vali Büyük, sanayi bölgesi hakkında şu değerlendirmeyi yaptı: "Ceyhan Organize Sanayi Bölgesi'nin oluşturulması sürecinde çok çeşitli çalışmalar gerçekleştirildi. Kurumlar ve kuruluşlar büyük emek sarf etti. Ama en sonunda en hayati aşamalardan birisi olan Ceyhan Organize Sanayi Bölgesi'nin yer seçimi tamamlandı."

PROTOKOL HAZIRLANACAK
Bundan sonraki süreçte, katılımcı kuruluşlarla protokol hazırlanacağını belirten Vali Büyük, "Daha sonra OSB'nin tescili ve kamu tüzel kişiliğini oluşturma işlemini tamamlayacağız. Sonra yerel yönetimlerle birlikte imar planları ile ilgili kısımları gerçekleştirip, kamulaştırma işlemlerine başlayacağız. Valiliğimiz, Ceyhan Ticaret Odası ve katılmak istedikleri takdirde yerel yönetimlerimiz, Ceyhan Belediyesi ve Adana Büyükşehir Belediyesi de bu bölgenin kurulması ve gelişmesi konusunda sorumluluk üstlenmiş olacak" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ceyhan OSB’nin yer seçimi yapıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN