SANKO Üniversitesi’nde tıpta inovasyon buluşması

SANKO Üniversitesi’nin uluslararası kongre kapsamındaki bilimsel etkinliği bu yıl ‘Tıpta İnovasyon Buluşmaları-2’ başlığıyla gerçekleşiyor

Giriş Tarihi: 9.5.2016
SANKO Üniversitesi’nde tıpta inovasyon buluşması
Sanko Üniversitesi'nde "Tıpta İnovasyon Buluşmaları-2" konulu uluslararası katılımlı bilimsel toplantı düzenlendi. Tıp ve Biyolojik Bilimlerde İnovasyon Kongresi alt başlığıyla düzenlenen toplantı, konusunda uzman ulusal ve uluslararası başarılara imza atmış çok sayıda akademisyeni bir araya getirdi. 'nde gerçekleştirilen ve Hasan Kalyoncu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tamer Yılmaz da katıldı.

ULUSLARASI STATÜDE
SANKO Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Biyokimya Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. İlker Saygılı, YÖK'ün kongreyi uluslararası statüde kabul ettiğini belirtirken Rektör Prof. Dr. Ahmet Sınav ise SANKO Üniversitesi'nin ikinci kez böylesine bilimsel bir organizasyona ev sahipliği yapmasından gurur ve mutluluk duyduğunu kaydetti. Hayatta paylaşıldıkça artan iki şey bulunduğunu, bunların mutluluk ve bilgi olduğunu anlatan Prof. Dr. Sınav, "Üç gün boyunca her ikisini de paylaşmak için buradayız" dedi.

"AMACIMIZ HAYIR İŞLEMEK"
SANKO Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Abdulkadir Konukoğlu da, katılımcılara 'e geldikleri için teşekkür etti. Amaçlarının mümkün olduğunca çok hayır işi yapmak olduğunu belirten Konukoğlu, "Üniversitemiz de bunun bir parçası olarak kuruldu. Kendi üniversitemiz dışında, farklı üniversitelerden de desteklediğimiz çok sayıda öğrenci mevcut. Amacımız ilim adamı yetiştirmek. Doktor, hemşire gibi sağlık profesyoneli yetiştirerek, mümkün olduğunca açığın kapanmasına katkıda bulunmaktır" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
SANKO Üniversitesi’nde tıpta inovasyon buluşması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN