Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Katliam sanığına 11 kez ağırlaştırılmış müebbet

’te eşiyle birlikte 9 kişiyi canice öldüren Yusuf Taş’ın 11 kez ağırlaştırılmış müebbet hapsi istendi

Giriş Tarihi: 14.5.2016
Katliam sanığına 11 kez ağırlaştırılmış müebbet
'te eşi ile birlikte 9 kişiyi öldüren ve olaydan 55 gün sonra Gaziantep otogarında yakalanan 25 yaşındaki Yusuf Taş'a 11 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istendi. Gaziantep'te 9 kişiyi öldürdükten sonra kayıplara karışan ve 'e gitmek isterken Gaziantep otogarında yakalanan Yusuf Taş'ın iddianamesi 3. Ağır Ceza Mahkemesi'nce kabul edildi. İddianamede 9 kişiyi öldürdüğü 2 kişiyi de yaraladığı iddiasıyla yargılanan Taş'a 11 kez ağırlaştırılmış müebbet istendi.

OTOGARDA YAKALANMIŞTI
Yusuf Taş'ın kardeşinin kayınbabası olan Mehmet Eraslan'ın, Taş'ın İzmir'e, oradan da yurt dışına çıkması için farklı bir isimle refakat etmek üzere kendisine de otobüs bileti aldığı, baba Halil ile kardeşi Şerif Taş ve dayısı Arif Taş'ın şüphelinin saklanmasına yardım ettikleri ve suç aleti tabancayı saklayarak, suç delillerini gizlediği iddiaları üzerine 4 şahsın da 'Suç delillerini yok etme, gizleme ve suçluyu kayırma' suçlamalarıyla ayrı ayrı cezalandırılması talep edildi.

İTALYA'YA GİDECEKTİ
Eşiyle şiddetli geçimsizlik yaşayan Yusuf Taş, 4 Şubat gecesi Düztepe Mahallesi'ne giderek eşi Tuğba Taş ve 3 kişiyi öldürmüştü. İşlediği cinayetten yaklaşık 2 saat sonra 5 Şubat'ta da eşiyle geçimsizliklerine neden olduğunu iddia ettiği amcasının evine giden Taş, amcası, yengesi ve çiftin çocuklarının da bulunduğu 5 kişiyi öldürdü. Cinayeti işlediği tarihten 55 gün sonra Gaziantep otogarında yakalanan Yusuf Taş'ın üzerinden çıkan 6 bin lira para ve sahte pasaportla İzmir'e gidip oradan da 'ya geçmek istediği ortaya çıkmıştı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Katliam sanığına 11 kez ağırlaştırılmış müebbet
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN