Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Parkı ile bilinçleniyorlar

Giriş Tarihi: 14.5.2016
Trafik Parkı ile bilinçleniyorlar

Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, belediye tarafından Yenişehir İlköğretim Okulu’nda yaptırılan Parkı’nın ını yaptı

Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Parkı'nın törenine katıldı. Başkan Kocamaz, çok sayıda vatandaşın trafik kazaları sonucu hayatını kaybettiğini ve bunda en büyük etkenin kural ihlali olduğunu belirterek, "Ülkemizde her yıl bir ilçe nüfusu kadar insanı maalesef trafik kazalarında kaybediyoruz. İnsanlar kurallara uymadığı için birbirinin katili oluyor. Trafik bilincini insanlarımıza aşılamak çok önemli" dedi.

HER OKULDA OLMALI
Trafik kuralları ve trafik bilinci eğitimine erken yaşlarda başlanmasının önemine vurgu yapan Başkan Kocamaz, "Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak yaptığımız ve bugün açılışını gerçekleştirdiğimiz Trafik Parkı'nın, aslında bütün okullarda yapılması gerekiyor. Trafik Parkı, çocuklarımızın trafik kuralları eğitimi görmesi ve bu alanı özümsemesi bakımından gerekli" diye konuştu. Trafik Parkı içerisinde bisiklet simülatörü, yaya simülatörü ve trafik eğitim seti yer alıyor. Yenişehir İlköğretim Okulu'nda gerçekleştirilen açılış programına Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz'ın yanı sıra Yenişehir Kaymakamı Mustafa Özarslan, Yenişehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Kamil Çelebiyılmaz, Mersin Kent Konseyi Başkanı Yasmina Lokmanoğlu, Yenişehir İlköğretim Okulu Müdürü Ali Berk, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

KURAL İHLALİ
Başkan Kocamaz, çok sayıda vatandaşın trafik kazaları sonucu hayatını kaybettiğini ve bunda en büyük etkenin kural ihlali olduğunu belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Trafik Parkı ile bilinçleniyorlar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN