Türkiye'nin en iyi haber sitesi

‘Bir çocuğun sesini duyurmak ne güzel’

Giriş Tarihi: 16.5.2016
‘Bir çocuğun sesini duyurmak ne güzel’
KURULDUĞU 1997 yılından bu yana binin üzerinde 'koklear implant' ameliyatının gerçekleştirildiği Çukurova Üniversitesi Halil Avcı Duyma ler , günümüz teknolojisine uygun olarak yenilenecek. Bu çalışma için Çukurova Üniversitesi ile 19 yıl önce merkezi yaptıran hayırsever işadamı Halil Avcı arasında protokol imzalandı. Halil Avcı ve eşi Makbule Avcı'ya desteklerinden dolayı düzenlenen törenle plaket verildi.

DAHA HAYIRLI BİR OKUL
ÇÜ Halil Avcı Duyma Engelliler Merkezi Kurucu Müdürü Prof. Dr. Çağatay Akçalı, yıllar önce böyle bir merkezi yaptıran hayırsever işadamı Halil Avcı ve eşi Makbule Avcı'ya teşekkür ederek, "Duyma engelli öğrencilere eğitim verebilmek için, o günkü koşullarda mekâna ihtiyacımız vardı. Ancak o zamanına Türkiye ekonomisinin şartları belliydi. Bir sohbetimizde yaptırmak istediğini söyleyen Halil Avcı'ya, 'Daha hayırlı bir okul var' dedim. Kabul etti ve merkezimizi yaptırdı" dedi. Halil Avcı Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Halil Avcı, merkezde eğitim alan duyma engelli öğrencilerin yüzlerindeki mutlu ifadenin, kendilerini çok mutlu ettiğini belirterek, "Eşim, her zaman sağlığı ön planda tutan bir anlayışa sahip. Ben 'eğitim için okul yaptıralım' derken, eşim 'sağlık tesisi' dedi. Yıllar sonra tesadüfen karşılaştığım üniversiteden arkadaşımın kızının duyma engelli olması bizi buraya yöneltti. Burada hem eğitim var hem de sağlık var" diye konuştu.

DUYGULU ANLAR YAŞATTI
Halil Avcı Duyma Engelliler Merkezi'nde koklear implant ameliyatı olmuş ve eğitim almış öğrenciler tek tek Halil Avcı ve eşi Makbule Avcı'ya teşekkürlerini sunarak, sessiz dünyalarına sevgiyle dokundukları için teşekkür etti. Salonda bulunanlar, öğrencilerin duygu yüklü konuşmaları üzerine gözyaşlarını tutamadı. Programın sonunda, kurumda eğitim almış ve koklear implant ameliyatı olmuş 11. sınıf öğrencisi Hacı İsmail Sapmaz, sazıyla "Neredesin Sen" isimli şarkıyı seslendirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘Bir çocuğun sesini duyurmak ne güzel’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN