Büyükşehir’den moloz işkencesi

Burası savaşın harabeye çevirdiği herhangi bir Ortadoğu ülkesi değil, yol genişletme çalışmalarının yapıldığı ’nın merkez Seyhan ilçesine bağlı Narlıca Mahallesi

Giriş Tarihi: 19.5.2016
Büyükşehir’den moloz işkencesi
Büyükşehir Belediyesi'nin Ray Sokak olarak bilinen Mustafa Kemal Paşa Bulvarı'nın devamı niteliğindeki Narlıca Mahallesi'nde gerçekleştirdiği çalışmaları vatandaşın hayatını bezdirecek boyutlara ulaştı. Molozlar arasında yaşamaya mahkum edilen vatandaşlar isyan noktasına geldi. Meclis Üyesi Mehmet Esendemir, sorunun çözümü için Büyükşehir'i göreve çağırdı. Mustafa Kemal Paşa Bulvarı'nın devamı olarak otogara kadar gidecek olan bulvar için çalışmalar Büyükşehir Belediye Başkanvekili Zihni Aldırmaz döneminde başlatıldı. Kamulaştırma çalışmalarının ardından Mithatpaşa, ve Narlıca mahallelerinden geçen Ray Sokak ve çevresinde yıkıma başlandı. Ancak Narlıca Mahallesi'ndeki çalışmalar kamulaştırmaya yönelik açılan davalar yüzünden yarım kaldı. Yıkılan yerlerdeki molozlar da mahallenin bir parçası haline geldi.

PİSLİK YUVASI
Büyükşehir, aradan geçen yaklaşık 2 yıla rağmen sorunu çözmek için kılını kıpırdatmadı. Moloz yığınlarının fare ve sivrisinek yatağı haline geldiğini belirten vatandaşların yaşadığı sıkıntıyı Büyükşehir Belediye Meclisi'ne taşıyan meclis üyesi Mehmet Esendemir, bu molozların neden kaldırılmadığını sordu. Kedi büyüklüğündeki farelerin mahalle halkını tehdit ettiğini vurgulayan Esendemir, "Gerek fareler gerekse lavra mücadelesi yapılmamasından dolayı oluşan sivrisinekler vatandaşın sağlığını tehdit eder boyutlara ulaştı. Bu çirkinliğe neden son verilmiyor anlamak mümkün değil" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Büyükşehir’den moloz işkencesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN