Başkan Şevket Can’ın ‘yaşam’ projesi

Belediye Başkanı Şevket Can, “Tarsus’taki kapanan tüm köy okullarını Yaşam ’ne dönüştürmek istiyoruz” dedi

Giriş Tarihi: 20.5.2016
Başkan Şevket Can’ın ‘yaşam’ projesi
Tarsus Belediyesi tarafından taşımalı eğitim sistemi nedeniyle kapanan 89 köy okulundan birisi olan İbrişim köyü ilkokulu modern bir Yaşam 'ne dönüştürüldü. Belediye Başkanı Şevket Can, taşımalı eğitimden dolayı kapanan ve atıl halde olan okulun çok amaçlı tesise dönüştürüldüğünü belirterek, "İçinde doktor, muhtar, meslek edindirme odaları, kütüphane, çocuk oyun alanları, fitness spor alanı, basketbol ve voleybol sahası oluşturuldu. Yaklaşık 500 bin lira harcandı" dedi.

KULLANILAMAZ HALDE
Taşımalı eğitimden dolayı kapalı olan okulların tamamına talip olduklarını, bunun genelinde uygulanması gereken bir proje olduğunu belirten Başkan Şevket Can, "yaptığımız tespitler sonucu 89 köy ilkokulunun ve 3 karakol binasının kapanmış olduğunu belirledik. Kamu kaynakları ile yapılan bu okullar zaman içerisinde yıpranmış ve yıkılmaya başlamıştır. Kullanılamaz durumda olan bu binaları ve bahçelerini elden geçirerek yeniden kullanıma hale getiriyoruz. İbrişim okulunu yaşam merkezine dönüştürdük. Köylerimizi şehirleştiriyoruz, şehrimizi de geliştiriyoruz" diye konuştu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la görüştüğünü ve projenin ilgisini çektiğini ifade eden Başkan Can, "Sayın Cumhurbaşkanımız, danışmanına detaylı bilgi verilmesi konusunda görüşme yapmamızı istedi. Şimdilik bir tanesini yaptık ama hepsine talibiz. Kapanan okulları mahallelerimizin yaşam merkezi haline getireceğiz" şeklinde konuştu.

"KİMSENİN YAPMADIĞI PROJELERİ YAPIYORUZ"
Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz ise, klasik belediyecilik anlayışının yerine farkındalık yaratan, kimsenin yapmadığı projeleri hayata geçiren bir belediyecilik anlayışına sahip olduklarını söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkan Şevket Can’ın ‘yaşam’ projesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN