Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Serbest elektrik tüketicisi artıyor

Giriş Tarihi: 20.5.2016
Serbest elektrik tüketicisi artıyor
Elektrik enerjisi sektöründe, serbestleşme ve liberalleşme çalışmaları sürerken, elektrik firmaları da potansiyeli genişletme hedefinde. Hedeflenen piyasa modelinin, tüketiciler açısından en önemli sonuçlarından sayılabilecek olan serbest tüketici limitinin sıfırlanması çalışması bu yılda gerçekleşmemesine rağmen limit bir miktar daha düşürülerek daha fazla tüketicinin piyasaya katılımı sağlanmış oldu.

SERBEST TÜKETİCİLER
Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu'nun (EPDK) 2016 yılı serbest tüketiciyi yeniden belirlemesiyle yaklaşık 4,5 milyon elektrik kullanıcısı, serbest tüketici olma hakkına kavuştu. çapında yaklaşık 15 bin müşteri sayısı ve müşteri sayısına göre yüzde 15 pazar payı ile bağımsız tedarikçi pazarında sektör lideri olan Bisen Elektrik Satış A.Ş. rotayı Toroslar bölgesine çevirdi.

İNDİRİM FIRSATI
Bisen Elektrik İcra Kurulu Başkanı Mesut Alparslan, "Adana'nın da içinde bulunduğu Toroslar bölgesi, 'nin 3. büyük elektrik dağıtım bölgesi. Buna rağmen sadece 183 bin abone indirimli elektrik kullanma hakkına sahip serbest tüketici olmuş durumda. Böylesi yoğun tüketimin yaşandığı bölgede kullanıcıların fatura üzerinden sağlanacak bu indirim fırsatını değerlendirmesi gerekir" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Serbest elektrik tüketicisi artıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN