Türkiye'nin en iyi haber sitesi

havuzunda okey taşı sesleri

Giriş Tarihi: 21.5.2016
Yüzme havuzunda okey taşı sesleri

Büyükşehir Belediyesi’nin sorumluluğundaki havuzlarında yaşanan skandalların ardı arkası kesilmiyor. Koyun ahırına dönen yüzme havuzuna bir de okey oynatılan havuz eklendi

Adana'da Mithatpaşa Mahallesi'nde bakımsızlıktan harabeye dönen ve koyunların otlatılmaya başlandığı havuzuna bir de havuz manzaralı okey oynayanlar eklendi. Pınar Mahallesi'ndeki halka yüzme havuzu aylardır amacı dışında kullanılıyor. Yüzme sezonun başlamasıyla birlikte havuzdan yükselen kulaç seslerine kaçak olarak yapılan ve sunta ile kaplanan yapının içerisinden gelen okey taşı sesleri karıştı. Devletin çocuklara eğitim verilmesi amacıyla açtığı havuzlarla okey oynanması, sigara içilmesi büyük tepki topluyor.

BOĞULMA VAKALARI AZALDI
Yaz aylarında sulama kanallarında yaşanan olaylarının önüne geçmek için Adana Valiliği tarafından başlatılan cep havuzu uygulaması büyük ilgi görmüştü. Dönemin Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak kentin değişik noktalarına çok sayıda yüzme havuzu yaptı. Her yaz döneminde on binlerce çocuğa yüzme öğretilirken boğulma olaylarında düşüşler yaşandı. Ancak yüzme havuzlarının sorumluluğu Büyükşehir Belediyesi'ne geçtikten sonra garip olaylar yaşanmaya başlandı. Eğitim amaçlı açılan havuzların çoğu harabeye döndü, buna bir de okey oynatılan eklendi. Kent merkezindeki havuzların birçoğu kaderine terk edildi. Gürselpaşa Mahallesi'ndeki yüzme havuzunun soyunma odaları talan edilirken, Mithatpaşa Mahallesi'ndeki yüzme havuzu ise bakımsızlıktan koyun ahırına döndü. Son olarak bir skandal da Pınar Mahallesi'nde yaşandı. Büyükşehir Belediyesi'nin denetim yapmaması üzerine havuz işletmecileri, havuzun bir kenarına kaçak olarak yaptıkları sunta kaplı bir yapının içinde okey ve iskambil oyunu oynatmaya başladı.

HAVUZDA OKEY SESİ
Soyunma odalarının yanına yapılan kaçak yapıda sigara dumanlarının yükseldiğini gören çocuklar, mahalledeki amcalarının okey oynadığına tanık oluyor. Büyükşehir Belediyesi ALO 153 Çağrı Merkezi'ni arayarak şikayetçi olan mahalle sakinleri, "Ne yaptıksa sonuç değişmedi, kimse gelip okey oynayanlara müdahale etmedi. Seyhan Belediyesi'ne gittik onlar da burasının Büyükşehir'in sorumluluğunda olduğunu söyledi. Akşam saat 20.00'ye kadar açık tutuluyor. Çocuklarımızı oraya yüzme öğrensinler diye gönderiyoruz okey öğrensinler diye değil" şeklinde konuştular.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yüzme havuzunda okey taşı sesleri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN