Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Melih ABİ: Halk duyarlı ama ilgililer uyuyor

Giriş Tarihi: 23.5.2016
Melih ABİ: Halk duyarlı ama ilgililer uyuyor
Geçtiğimiz hafta içerisinde özellikle özel halk otobüs sürücülerinin paso kullanan yolculara kötü muamelesini dile getirdik. Yazımız büyük ilgi gördü. Yaşlı okurlarımızın tepkisi büyüktü. Ahmet Coşkunoğlu: Ruhsatları iptal edilirse bir daha yapmazlar. Saim Köylüoğlu: En iyisi 1 lira yapsınlar. Biz de rahat rahat binelim. Araç sahipleri belediye para ödemiyor iddiasında. Mahmut Çanlıoğlu: Bunlar insanlıktan nasibini almamışlar. Neyse… 153 belediye hattı görevlileri uyumaya devam etsin. Başkan da seyretsin bakalım! Tepkiler çoğalınca ne diyecek?

Tarsus Yeşil Yol'u belediye ışıklandıramaz mı?
Tarsus kent merkezinde Anıtı'ndan istasyona giden Yeşil Yol, turunç ağaçları ile dolu. Çiçek zamanı mis gibi kokuyor. Ama o yol karanlık. Okurlarımız TEDAŞ'a bilgi verm. Şu ana kadar bir cevap alamamışlar. Ahmet Feyzioğlu, "Cadde Tarsus'umuzun yüz akı. Bir de ışıklandırma yapılırsa karanlıktan kurtuluruz. Güzel bir eser ortaya çıkar" diyor. Başkan Şevket Can Tarsuslunun sesine kulak verecek, diğerleri gibi bu eksikliği de giderecektir…

Muhtarlarla beyin fırtınası hizmet olarak geri dönüyor
Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar'ın mahalle muhtarlarıyla gerçekleştirdiği 'beyin fırtınaları' devam ediyor. Belediye Encümen Salonu'nda 15'erli gruplar halinde muhtarlarla bir araya gelen Başkan Karalar, mahallelerde gerçekleştirilecek çalışmalar hakkında muhtarlarla görüş alışverişinde bulundu ve ilgili bürokratlara çalışmalar hakkında talimatlar verdi. Başkan Zeydan Karalar, "Değerli muhtarlarımızla her zaman temas halindeyiz. Vatandaşlarımızdan gelen talepler, muhtarlarımızın tespitleri ve bizim belediye olarak yapacağımız çalışmalar birlikte değerlendiriliyor. Bürokratlarımız kendileriyle alanlarıyla ilgili konuları not alıp muhtarlarımızdan gelen taleplerin takipçisi oluyor. Bu beyin fırtınalarında vatandaşlarımızın memnuniyetini önceleyen projeler ortaya çıkıyor" diye konuştu.

Gecekondular yıkılıyor yerine parklar yapılıyor
İskenderun Belediyesi, Mahallesi eski İŞ- KUR binası arkasında oluşturulacak yeni yeşil alan ve park alanı için gecekondu binaları yıktı. Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan yıkımda herhangi bir olay yaşanmadı. İskenderun Belediyesi yıkımlarda vatandaşın mağduriyet yaşamamasına özen gösterirken vatandaş da duyarlı davrandı. Çevreye önem verdiklerini vurgulayan İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, "Bu anlamda vatandaşlarımızın şehir merkezinde daha rahat dinlenecekleri, çocukların rahat bir ortamda oyun oynayacağı yerlerin sayısını arttırmak istiyoruz. Belirlenen yerlerde hemen çalışmalara başlıyoruz. Bu çalışmamız da çok önemli. Şehrin eşlek bölgesinde yeni bir yaşam alanı oluşturacağız" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Melih ABİ: Halk duyarlı ama ilgililer uyuyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN