Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Minik Elif’in umut yolculuğu başladı

Gaziantep’te ailesi 9 bin TL bulamadığı için ikinci kez ilik nakli olamayacak olan minik Elif, paranın hayırseverler tarafından karşılanması üzerine umut yolculuğuna çıktı

Giriş Tarihi: 24.5.2016
Minik Elif’in umut yolculuğu başladı
Gaziantep'te hastası Elif'e ilik nakli için gereken paranın bulunmasının ardından, küçük kız ve ailesi bir yıl sürecek olan tedavi için Antalya'ya yola çıktı. Tüm Türkiye'nin tedavisi için gerekli paranın bulunması noktasında seferber olduğu 9 yaşındaki lösemi hastası Elif Vural'ın dilekleri kabul oldu. Duyarsız kalmayan işadamları ve vatandaşların desteği ile küçük Elif ameliyat olmak için 'ya doğru yola çıktı.

AMERİKA'DA BULUNDU
Şehitkamil ilçesi Yenimahalle'de yaşayan Ayşe ve Vural çiftinin en büyük çocuğu olan Elif, 2 yıldır uygun ilik bekliyordu. Doktorlar kısa süre önce Elif'e Amerika'da uygun ilik bulunduğunu ve bir ay içerisinde Antalya'da nakil olması gerektiğini bildirdi. Elif için uygun iliğin bulunması sevincini yaşayan Vural çifti, maddi sıkıntılardan dolayı tedaviyi yaptıramadı. İlik nakli için gereken 42 bin doların 39 bin dolarını SGK karşıladı. Ancak aile geri kalan parayı denkleştiremedi. Elif Vural'ın yaşadığı sıkıntının medyada yer bulmasının ardından harekete geçen hayırseverler minik Elif'in 9 bin TL'lik ilik nakli ücreti ve 1 yıllık konaklama imkanını sağladı. Uygun iliğin bulunmasının yanı sıra gerekli paranın da denkleştirilmesi dolayısıyla çok mutlu olduklarını dile getiren Ayşe ve Orhan Vural çifti, seslerinin duyurulmasını sağlayan medyaya ve desteklerini esirgemeyen hayırseverlere teşekkür ettiler.

DOKTOR OLMAK İSTİYOR
Kardeşleriyle vedalaşan küçük Elif, yola çıkmadan önce, "Dualarım ve dileklerim kabul oldu, çok mutluyum. Tedavimi olup iyileşeceğim ve yarım kalan okuluma devam edeceğim. Doktor olup, benim gibi hasta olan çocukları iyileştireceğim. Bana yardım eden herkesten Allah razı olsun" diye konuştu. Kemoterapi öncesi doktorların tavsiyesi üzerine saçları yavaş yavaş kesilerek kısaltılan minik Elif'in ilik nakli ve sonrasındaki tedavi sürecinin 1 yılı bulacağı öğrenildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Minik Elif’in umut yolculuğu başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN