liler EXPO’yu istiyor

Gaziantepliler EXPO’yu istiyor

AK Parti Milletvekili Nejat Koçer, li sanayicilerin büyük gelişmeler kat ettiğini belirterek, ların kente yetmediğini artık EXPO organizasyonu istediklerini söyledi

ve farklı şehirlerden 154 firmanın stant kurduğu Gaziantep Halı ve Zemin Kaplamaları ı açıldı. Ortadoğu Fuar Merkezi'nde gerçekleştirilen fuarın açılışında konuşan Gaziantep Milletvekili Nejat Koçer, fuar ve çeşitli etkinliklerle kenti daha da ileriye taşımak gerektiğini söyledi. Fuarların Gaziantep'e yetmemeye başladığını söyleyen Koçer, "Bize artık EXPO lazım" dedi.

FUARLAR YETMİYOR
Açılan her fuar ve etkinliğin şehrin marka değerini artıracağını belirten Nejat Koçer, "Fuarlara başladığımızda küçücük çadırlarla ilk adımı attık, artık buralar bile bize yetmemeye başladı. Gaziantep, Türkiye'nin en çok girişimcisi ve en fazla KOBİ'sinin olduğu bir kent. Bu kentten farklı bir mesaj veriyoruz. Artık bize fuarlar yetmiyor, bize EXPO lazım" şeklinde konuştu. Güneydoğu Anadolu Halı İhracatçıları Birliği Başkanı Selahattin Kaplan, 9. kez halı fuarı düzenlemenin mutluluğunu yaşadıklarını anlatarak, "2023 hedefi koyarken makine sayımızın bin 500'e ulaşması, yıllık 350 milyon metrekare halı üretimi gibi kriterlerimiz vardı. Geçen yıl sıkıntı yaşadık. İhracatımız bu yıl 'ye yüzde 35, Kanada'ya yüzde 83, Almanya'ya yüzde 17 arttı" diye konuştu.

HALI LOKOMOTİF SEKTÖR
Halının lokomotif bir sektör haline geldiğini vurgulayan GTO Başkanı Eyüp Bartık ise, "Halıda dünyayla rekabet edebiliyoruz. Avrupalılar Gaziantepli halıcıların kaliteli ve uygun fiyat politikası sayesinde halı kullanır hale geldi. Halı sektörü inovasyonu çok doğru yapıyor. Halı sektörünün fiyat anlamında biraz daha yol alması gerekiyor" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gaziantepliler EXPO’yu istiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN