Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kalbimizin atışı turuncu-beyaz

’un 12. adamı olarak tüm maçlara gelen Danyal Turgut Buldurgan ile Prof. Dr. Ali Altunkan bu sezonu unutmayacaklarını belirttiler

Giriş Tarihi: 26.5.2016
Kalbimizin atışı turuncu-beyaz
Onlar 'u şampiyonluk yolunda 34 maç boyunca hiç yalnız bırakmayan taraftarları. Kentin tanınmış simalarından çiftçi Danyal Turgut Buldurgan ile Prof. Dr. Ali Altunkan, turuncu-beyazlı renklere olan bağlılıklarını kalplerinde hissetti. Deplasman maçlarına uzak yakın demeden kimi zaman motosikletle, kimi zaman uçakla giden iki kafadar, gönül verdikleri renklere destek olmanın gururunu ve onurunu yaşadılar.

ÖZLEM BİTTİ
12 yıl aradan sonra gelen şampiyonluğa en çok sevinen kişilerin başında geldi Buldurgan ile Altunkan. Yıllardır süren renktaşlıkları onları yolundan ayırmadı. luluk ruhunu çocukluktan itibaren yüreklerinde hissettiklerini belirten ikili, "Yıllardır özlemini çektiğimiz Süper Lig'e çıktık. Bu anlatılmaz ancak yaşanan bir duygu. Adanaspor'u Süper Lig'deki maçlarında da yalnız bırakmayacağız. Kalbimizin atış rengi turuncu-beyaz" dediler. 57 yaşındaki Danyal Turgut Buldurgan, Adanaspor'un 1970 yılında yaşadığı ilk şampiyonluğu gören birisi olarak, "Bu yaşıma kadar Adanaspor'un hiçbir maçını kaçırmadık. Turuncu-beyazlı renklere aileden bağlıyız. Başkan Bayram Akgül ile baba dostuyuz. Bu yüzden nasıl sıkıntı yaşadığını çok yakından biliyorum. Akgül büyük bir iş yaptı. Takımımızın maçlarını tribünden izleyerek, onlara manevi anlamda destek olduk. Şimdi Süper Lig'deyiz. İnanmışlığın eseri bu" dedi. Adanasporlu taraftarların yakından tanıdığı Buldurgan, "Adanaspor'a transfer olan yerli yabancı tüm oyuncular havalimanında bizleri karşısında görür. En son Renan ve Didi ile yaşadığımız diyalogu unutamam. Havaalanında kapıdan çıkar çıkmaz yanlarına gittik, Adanaspor'un en genç taraftarı biziz dedik. Her maçta gözümüz üzerinizde olacak. Şimdi aç mısınız şırdan veya kebap yermisiniz' diye sorduk" dedi. "Biz büyük bir aileyiz" diyerek sözlerine sürdüren Buldurgan, "Bu şampiyonluğu asla unutamam" diye konuştu.

"6 YAŞINDA TANIDIM"
Turuncu-beyazlı renklerle ilk olarak 6 yaşında Adanaspor-Orduspor maçında tanıştığını belirten Prof. Dr. Ali Aydın Altunkan ise "O gün bu gündür Adanaspor hayatımızın bir yanında yaşıyor. Son 10 yılda takımın nerelerden geldiğini yakından takip eden birisiyim. Bayram Akgül'ün takımı sahiplenmesinden sonra çok zor şartlarda bugünlere geldik. Başkanımız çok büyük bir iş başardı. Takımı yıllarca borçsuz bir şekilde yürütüp, Süper Lig'e çıkarttı" dedi. Adanaspor'un hiçbir maçını kaçırmadığını söyleyen Prof. Dr. Altunkan, "Takımın deplasmanlarına motosikletimle giden biriyim. Alanya maçında soğuk havaya rağmen motoruma atladım ve deplasmanın yolunu tutum. Artık Süper Lig taraftarıyız. Beş İstanbul, iki Ankara, Konya, Kayseri, Gaziantep deplasmanları var. Yani daha yakın yerler var. Motosikletimle desteğe devam" dedi. Büyük beklenti içerisinde olduklarını söyleyen Altunkan, "Avruya'da Adanaspor adını duymak istiyoruz. Başkanımıza bu konuda güvenimiz tam" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kalbimizin atışı turuncu-beyaz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN