Türkiye'nin en iyi haber sitesi

‘ODAK’ projesine hastaneden katkı

ODAK projesi kapsamında, Kamu Hastaneleri Birliğine bağlı Dr. Aşkım Tüfekçi Devlet Hastanesi ve Havutlu İlköğretim u arasında protokol imzalandı

Giriş Tarihi: 27.5.2016
‘ODAK’ projesine hastaneden katkı
İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından başlatılan Tabanlı Değerlendirme, Akredite ve Kalite Sistemi (ODAK) projesi kapsamında, Adana Kamu Hastaneleri Birliği'ne bağlı Dr. Aşkım Tüfekçi Devlet Hastanesi ve Havutlu İlköğretim Okulu arasında karşılıklı protokol imzalandı. Protokolün yanı sıra, hastane tarafından Havutlu İlköğretim Okulu'na kütüphane yaptırılacak.

ORTAK ÇALIŞMALAR
Okul Müdürü Cavidan Gülnar Çivit, "Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından başlatılan Okul Tabanlı Değerlendirme, Akredite ve Kalite Sistemi (ODAK) projesine göre, okulların ihtiyaçlarının giderilip niteliklerini artırmak amacıyla kurum, kuruluş, hayırseverler ve sivil toplum kuruluşlarıyla karşılıklı işbirliği protokolü öngörüldü. Yaptığımız görüşmeler sonucu okul ortağı olarak bir hastaneyle beraber çalışmaya başladık" diye konuştu. Dr. Aşkım Tüfekçi Devlet Hastanesi Yöneticisi Dr. Halil Nacar da sağlık sektöründe çalışmalarına rağmen, farklı kurumlarla işbirliği içinde hizmet alanlarını genişletmeyi ettiklerini söyledi. Nacar, "Hastane yöneticilerimizle okulu ziyaret ederek incelemeler yaptık. En kısa zamanda bir kütüphane kazandıracağız" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘ODAK’ projesine hastaneden katkı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN