Türkiye'nin en iyi haber sitesi

‘Sayın Atıcı bir de teröristi kınasan’

Başkan Burhanettin Kocamaz’ı istifaya davet eden ’li vekil Aytuğ Atıcı eleştiri bombardımanına tutuldu. MHP il Başkanı, “Zara’daki katliamı kınıyorsun bir kere de PKK’yı kına” dedi

Giriş Tarihi: 28.5.2016
‘Sayın Atıcı bir de teröristi kınasan’
Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, otogar meselesi yüzünden kendisini kürsüsünden istifaya davet eden Mersin Milletvekili Prof. Dr. Aytuğ Atıcı'ya, sert sözlerle karşılık vererek meydan okudu. "Titriniz profesör ancak, sıradan bir kahve politikası yapıyorsunuz. Ey Aytuğ Atıcı beyefendi; önce aç kitabı oku. Otogar ile ilgili belediyenin görevi nedir? Öğren. Otogar dışında yetkinin kimde olduğunu öğren? TBMM kürsüsünü de boş yere işgal etme. Şunu bil ki; Burhanettin Kocamaz sizin yaptığınız gibi kanunsuzluğa pirim vermez. Mersin'in ve Mersin halkının hak ve menfaatlerini korur, kendisine teslim edilen emanete ihanet etmez" dedi. "Otogar meselesi sizin ve HDP'li belediye ve meclis üyeleri sayesinde bu duruma geldi. Çadır otogarı siz icat ettiniz, çadırları siz kurdurdunuz, kanunsuzluğa siz çanak tuttunuz" diyen Kocamaz şöyle devam etti: Otogar meselesi konusunda çözüme yönelik hiçbir Allah'ın kulu sorumluluk almadı. Biz yasal olmayan hiçbir girişimin içinde yer almayız. Devletin kurumları, Ulaşım Bölge Müdürlüğü ve bu konu ile ilgili etkili, yetkili kim varsa sorumluluktan kaçtı, görevlerini yapmadı. Otobüsler hiçbir belge ve çıkış yazısı almadan karayollarında fink atacak, TOFED Başkanı "Bizi idare edecekler" diyecek, bunlardan hesap soramayacaksınız, sırf elinizdeki belediye gitti, halk sizi istemedi diye siyaseten bize yüklenecek, TBMM kürsüsünden hiç sıkılmadan bizi suçlayacaksınız. CHP'li Atıcı'yı uyaran Başkan Kocamaz, "Siyaset bağnazlığıyla bizimle uğraşmayın. Bu kent; bugüne kadar eksiklerini giderememişse sizler gibi, bu kente hiçbir katkısı olmayan siyasetçilerin bunda payı yüksektir. Yüreğiniz yetiyorsa, 3 dönemdir bu kente hiçbir katkı sunamadığınızdan dolayı erdem gösteriniz ve istifa ediniz. Kente katkı sunacaklar o makamları doldursun. Allah'a şükür halk bizde bir şeyler buldu ki tek makama bizi 5. kez getirdi. Halk adını kullanıp, halkı aptal yerine koyanlara yeter dedi" diye konuştu.

ATICI PKK'YI DA KINASIN
CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı'nın Meclis'te yaptığı konuşmaya MHP Mersin İl Başkanı Sebahattin Kılıç'tan da sert tepki geldi. Kılıç, "CHP'li belediye tarafından yönetilen Mersin, 15 yıl boyunca taş üstüne taş konulmamış bir kentti. Mensubu olduğu partisinin Belediye Başkanı yolsuzluk yaptığı iddiasıyla yargıya hesap vermektedir. Aytuğ Atıcı bu hususta kör ve dilsizdir. CHP'li vekil, başarılı başkanımızı istifaya davet edeceğine Mersin'in çektiği sıkıntıların takipçisi olsun. Suriye'nin Zara köyündeki katliamı kınarken, Diyarbakır Sur ilçesi Sarıkamış Mahallesi'ndeki 17 vatandaşımızı katleden PKK'yı da kınasın. 1970'lerin komünist militanları Deniz, Hüseyin ve Yusuf'a selam gönderirken, bir kerecik de olsa PKK ile mücadele eden ve şehit olan kahraman güvenlik güçlerimize selam göndersin. Sayın Atıcı; büyük Atatürk'ün kurduğu partinin milletvekili olduğunu hatırlasın. Atamızın kemiklerini sızlatmasın, tabi o partide Atatürk'ten eser kaldıysa…" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘Sayın Atıcı bir de teröristi kınasan’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN