Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’de yenilenebilir masaya yatırıldı

Giriş Tarihi: 29.5.2016
Mersin’de yenilenebilir enerji masaya yatırıldı
Büyükşehir Belediyesi, Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürlüğü ev sahipliğinde, Kalite Derneği (KalDer) işbirliği ile bu yıl 2'cisi düzenlenen Mersin Kalite Sempozyumu "Mersin'e Kalite Yakışır" sloganıyla başladı. Sempozyumda bu yıl "Mükemmellik Yolculuğunda Yenilenebilir " konusu ele alındı.

ÖNEMLİ GÖREV
Enerji üretme ve kullanma biçiminin sürdürülebilir olması gerektiğini vurgulayan Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, "Özellikle yerel yönetimlere bu konuda önemli görevler düşmektedir. Geçen yıl hizmete açtığımız Entegre Katı Atık Değerlendirme, Geri Dönüşüm ve Bertaraf Tesisleri, enerji üretme yöntemi olarak önemli bir hizmet oldu" dedi.

ÇÖPTEN FAYDALINMALI
Başkan Burhanettin Kocamaz, "Yerel yönetimler olarak sadece çöp toplamanın çok daha ötesine giderek, çöplerden nasıl enerji elde edebiliriz, bunu nasıl faydaya dönüştürebiliriz bunların yollarını aramalıyız. Hayata geçirdiğimiz bu proje doğadan en yüksek faydayı sağlayacak, yeni bir enerji alanı yaratacak ve bu enerjinin faydaya dönüştürülmesi konusunda önemli bir rol oynayacaktır" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mersin’de yenilenebilir enerji masaya yatırıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN