Belediyesi Fuarı’nın açılışını yaptı

Belediyesi’nin bu yıl ilkini düzenlediği Fuarı, 45 stantta 80 yayınevinin on binlerce kitabını okuyucularla buluşturdu

Giriş Tarihi: 29.5.2016
Niğde Belediyesi Kitap Fuarı’nın açılışını yaptı
Belediyesi'nin bu yıl ilkini düzenlediği Fuarı, Kent Meydanı'nda açıldı. 45 stantta 80 yayınevinin on binlerce kitabının okuyucularla buluşacağı fuar, 5 Hazirana kadar kalacak. Bu süre içinde 40'e yakın yazar imza gününde okurlarıyla buluşacak. Vatandaşların ilgi duyduğu şeyleri gerçekleştirmeyi arzu ettiklerini söyleyen Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, "Bu fuarı açmak benim açımdan da düşünürsek bir onur meselesidir" dedi.

"ÖNEMİNİ GÖRDÜK"
Kitap okuma alışkanlığını daha yaygın hale getirmenin insanların kültürünün artmasına, örf ve adetlerinin daha çok öğrenilmesine hatta insanın zekasının artmasına neden olduğunu ifade eden Akdoğan, "Kitap fuarının açılması nedeniyle bize toplumun pek çok kesiminden teşekkür geldi. Bu da fuarın aslında ne kadar önemli olduğunun bir göstergesidir. Kitap fuarının önümüzdeki yıllarda daha kapsamlı olması için çaba göstereceğiz" diye konuştu.

GELENEKSEL OLACAK
Başkan Akdoğan ve protokol üyeleri stantları tek tek gezerek, kitapları inceledi. Türk sinemasının ve Yeşilçam'ın önemli isimlerinden Kemal İnci'nin açtığı standı gezen Akdoğan, sanatçıyla sohbet etti. 1. Kitap Fuarı'na vatandaşlar da büyük ilgi gösterdi. Fuarı organize eden Niğde Belediyesi'ne teşekkür eden vatandaşlar, organizasyonun geleneksel hale getirilmesini istedi. Fuarda ayrıca Niğde Yazarlar ve Sanatçılar Birliği (YAZSANBİR) üyeleri de stant açtı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Niğde Belediyesi Kitap Fuarı’nın açılışını yaptı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN