Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Muhasebecinin senet oyunu

’da bir narenciye şirketinde çalışan muhasebeci Ercan K., işyerinden ayrıldıktan sonra iddiaya göre sahte senet düzenledi. Bu senedi bankadan tahsil etmeye çalışan Ahmet Arslan darp edildi

Giriş Tarihi: 30.5.2016
Muhasebecinin senet oyunu
'da sebze meyve şirketi bulunan 39 yaşındaki Mehmet Kaya, işten çıkan muhasebeci Ercan K.'nın kendilerini dolandırdığını, sahte senet düzenleyerek para tahsil etmeye çalıştığını öne sürdü. Muhasebecinin düzenlediği sahte senetlerden birini işten çıkmadan önce ödediklerini belirten Mehmet Kaya, "Muhasebeci bize 4 senet olduğunu söylemişti. Kendisini çıktıktan sonra senedi inceledik sahte olduğunu anladık. İşin peşine düştük. Sahte imzalı ve kaşeli senedi kulanan Ahmet Arslan isimli bir genci bankada yakaladık. Tartışma çıktı, müdahale etti" dedi.

BİBER GAZI ETKİLEDİ
Olay Caddesi üzerindeki bir bankada meydana geldi. Ahmet Arslan bankaya gelerek Mehmet Kaya'ya ait senedi tahsil etmek istedi. Bu sırada bankada kardeşleri Mahmut ve Kenan Kaya ile bekleyen Mehmet Kaya, genç adamı tartaklamaya başladı. Görevlilerin haber vermesi üzerine bankaya gelen polisler tarafları ayıramayınca biber gazı kullanmak zorunda kaldı. Gazdan etkilenen tadandaşlar kendilerini banka dışına atarken polisler kavga eden tarafları gözaltına aldı.

ŞİKAYETÇİ OLDULAR
Yarbaşı Şehit Erdoğan Çıtak Polis Merkezi Amirliği'ne götürülen Kaya kardeşler, eski muhasebecileri Ercan K. ile sahte senedi tahsil etmeye çalışan Ahmet Arslan'dan şikayetçi oldu. Suçlamaları kabul etmeyen Ahmet Arslan ise, senedi yolda bulduğunu söyledi. Polis, 'resmi belgede sahtecilik' suçundan şüpheliye işlem başlattı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Muhasebecinin senet oyunu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN