Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Caddeler gönüllülerle tertemiz

Giriş Tarihi: 6.6.2016
Caddeler gönüllülerle tertemiz
Belediyesi'nin cadde ve sokakların daha temiz ve hijyenik hale getirilmesi için başlattığı 'Mahalleni Temiz Tut-MATUT' projesinin startı Selçuk Mahallesi'nden verildi. Belediye Başkanı Faruk Akdoğan da eline temizlik fırçasını alarak, temizlik görevlileri ve mahallelilerle birlikte Ethem Onbaşı Caddesi'ni yıkadı. 'Temizlik imanın yarısıdır' hadisini hatırlatan Başkan Akdoğan, "Bu düsturla hareket ediyoruz" dedi.

BAŞKAN FIRÇAYI ELİNE ALDI
Niğde'nin tamamını kapsayacak projenin startında renkli görüntüler oluştu. Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, Ethem Onbaşı Caddesi'nin baştan sona temizlenip yıkanmasıyla başlayan proje kapsamında temizlik görevlileri ve mahalle gönüllüleri ile birlikte temizlik yaptı. Temizlik fırçasıyla caddeyi yıkayan Akdoğan'a başkan yardımcıları Rıfat Özkan ve Mustafa Yiğit, Selçuk Mahallesi Muhtarı ile Niğde Belediyesi birim müdürleri, temizlik görevlileri ve mahallenin temizlik gönüllüleri de eşlik etti.

"TEMİZLİK İMANIN YARISIDIR"
Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, "Dinimizin temizliğe verdiği önemi herkes biliyor. Kendimizi ve çevremizi temiz tutmak demek, iman etmiş olmanın yarısı demektir. Bu bakımdan başta kendimiz olmak üzere oturduğumuz mekanlar, işyerleri, cadde ve sokakları temiz tutmak, Peygamber Efendimizin 'Temizlik imanın yarısıdır' hadisine uymak ve iman etmenin yarısını tamamlamış olmamız manasına geliyor" diye konuştu.

BİN TEMİZLİK GÖNÜLLÜSÜ
Belediyenin tüm cadde ve sokakları temizleme görevinin olduğuna vurgu yapan Başkan Akdoğan "Ancak bu temizliğe halkımızın katılımını da sağlayarak projeyi tamamladığımızda il genelinde bine yakın temizlik gönüllüsü oluşturup bu gönüllülerle belediyemizi kontak halinde tutarak şehrin temizliğini bütün olarak sağlayabiliriz. Her sokağımızda o sokakta ikamet eden temizlik gönüllüsü tespit ettikten sonra projemiz kusursuz bir şekilde işleyecek" şeklinde konuştu.

PROJE NASIL UYGULANACAK
Niğde Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, tüm mahallelerde projeyi üç etap bir çalışmayla hayata geçirecek. İlk etapta, mahallelerin her sokak ve caddesinden gönüllü temizlik görevlileri seçilecek ve bu gönüllüler arasından Tespit ve İzleme Komitesi oluşturulacak. Temizlenecek alanların belirlenmesinin ardından Niğde Belediyesi Temizlik İşleri görevlileri, temizlik gönüllüleri ve vatandaşlar, bu alanları temizleyip, mahalle muhtarları ile izleme ve kontrol komitesine teslim edecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Caddeler gönüllülerle tertemiz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN