Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Basketbolda dev birleşme

Yakın Doğu Üniversitesi ile Basketbolu Geliştirenler Derneği birleşme kararı aldı. Yeni sezonda takımın adı Yakın Doğu Üniversitesi BGD olacak

Giriş Tarihi: 12.6.2016
Basketbolda dev birleşme
Kadınlar Basketbol Lig takımlarından Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ) ile Basketbolu Geliştirenler Derneği birleşme kararı aldı. Buna göre gelecek sezon yeni takımın adı Yakın Doğu Üniversitesi BGD olacak. YDÜ Mütevelli Heyeti Başkanı Doç. Dr. İrfan S. Günsel, Basketbolu Geliştirenler Derneği Başkanı Işık Eyigören arasında protokol imzalandı.

KATILIM YÜKSEK OLDU
Yakın Doğu Üniversitesi, Büyük Kütüphane Salon 4'de düzenlenen basın toplantısına YDÜ Mütevelli Heyeti Başkan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Murat Tüzünkan, YDÜ Kulübü Daire Başkanı Hakan Atamtürk, Av. Salim Baki, Genel Menajer Murat Tümer ve Genel Menajer Yardımcısı Öğr. Gör. Erhan Ayaz hazır bulundu.

MEZARA KADAR SÜRECEK
İmzalanan protokolün ardından bir açıklama yapan Doç. Dr. İrfan S. Günsel, hedeflerinin Cup'ta şampiyonluk olduğunu belirterek, "Her hangi bir başarıdan mahrum kalmamak için bütçe kısıtlaması yapmayacağız. BGD ile gerçekleştirdiğimiz işbirliğinin kısa planlı olmadığını, bu işbirliğinin mezara kadar olacağını söyleyebilirim" dedi.

ALTYAPI VURGUSU
Günsel, "Alt yapılarda da sistemli bir çalışma yürüteceğiz. Basketbolumuz için alt yapıların öneminin bilincinde olarak ülke çapında ve yakın coğrafyamızda çok kapsamlı çalışmalar yürüterek Türk basketbolunun geleceğine yatırım yapmış olacağız. Böylece bu yeni yapıyla ve yaptığımız yatırımlarla Türk basketbolunu en iyi ve başarılı şekilde temsil edeceğiz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Basketbolda dev birleşme
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN