Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Arbella’nın farkı üretime yansıdı

Giriş Tarihi: 19.6.2016
Arbella’nın farkı üretime yansıdı

Yeni k üretim hattıyla mevcut üretim kapasitesinin günlük 600 tona ulaştığını belirten kalite odaklı büyümeye devam ettiklerini söyledi

İsviçreli makarna üretim hattı üreticisi Bühler A.G in 5 yıllık AR-GE çalışmasının ürünü olan ve günlük 150 ton üretim kapasiteli Ekotermatik Spagetti üretim hattı dünyada ilk defa Mersin'de Arbella Makarna Tesislerinde kuruldu. Son ile üretilen spagetti üretim hattı daha düşük enerji ile daha kaliteli makarna üretimini gerçekleştiriyor.

100'ÜN ÜZERİNDE ÜLKE
Konusunda uzman kişilerce 6 ay süren montaj süresi sonunda Arbella Makarna üretim tesislerinde spagetti üretimine başlandı. Arbella Makarna Yönetim Kurulu Başkan Vekili , Arbella Makarna olarak 'dan Kanada'ya kadar 100 ün üzerinde ülkeye makarna ihracat yaptıklarını belirterek bu konuda dünyada önemli bir yerde olduklarını belirtti. Yeni teknolojik üretim hattı ile mevcut üretim kapasitelerinin günlük 350 tonu spagetti olmak üzere toplam 600 tona ulaştığını belirten Hasan Arslan kalite odaklı büyümeye devam ettiklerini belirtti.

YÜKSEK ÜRETİM KAPASİTESİ
Dünyada makarna üretiminde yeni bir çığır açan bu teknoloji sayesinde daha az elektrik, daha az kurutma, daha az soğutma ve daha az su kullanarak daha kaliteli makarna üretimi gerçekleştirildiğini söyleyen Hasan Arslan, "Çevreye duyarlı Arbella Makarna ve Bühler A.G firmalarının ortak projesi olan bu hattın dünyada ilk defa yüksek üretim kapasitesi ile üretime başlaması başta firmamız, şehrimiz ve ülkemiz açısından gurur kaynağı olmuştur" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Arbella’nın farkı üretime yansıdı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN