Diş hekimliği mezunları yemin edip diploma aldı

Yakın Doğu Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi mezunları, Dekan Prof. Dr. Mutahhar Ulusoy ile birlikte hekimlik yemini edip diplomalarını törenle aldı

Giriş Tarihi: 1.7.2016
Diş hekimliği mezunları yemin edip diploma aldı
Yakın Doğu Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi 2015-2016 Akademik Yılı töreni yoğun katılımla gerçekleştirildi. Müzik dinletisiyle renklenen mezuniyet töreninde, fakülteyi dereceyle bitiren öğrencilere altın verildi. Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mutahhar Ulusoy, "Mezunları her yerde aranan bir fakülte olma öyküsüyle yolumuza devam ediyoruz" dedi. Tören, ve tüm şehitlerin anısına saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. AKKM Büyük Salon'da gerçekleştirilen törene YDÜ Mütevelli Heyeti Başkanı Doç. Dr. İrfan S. Günsel, rektör yardımcıları Prof. Dr. Fahreddin Sadıkoğlu ve Prof. Dr. Tamer Şanlıdağ, Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mutahhar Ulusoy, Kıbrıs Türk Diş Tabipleri Odası Başkanı Hüseyin Bıçak, dekanlar ve enstitü müdürleri, öğretim üyeleri, öğrenciler ve aileleri katıldı. Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mutahhar Ulusoy fakültenin akademik kadrosunun bilimsel araştırma ve yayın kuruluşunda ön sıralarda yer aldığını ve bu hususta uluslararası kongrelerde KKTC'nin sesini duyurduğunu söyledi. Ulusoy, "Mezunları her yerde aranan bir fakülte olma öyküsüyle yolumuza devam ederken, Atatürk ilkelerine bağlı, eleştirel düşünceye ve bilimsel anlayışa sahip özgüveni ve hoşgörüsü olan çağdaş diş hekimleri yetiştirmeye devam ediyoruz" dedi.

HEKİMLİK YEMİNİ
Konuşmaların ardından öğrenciler teker teker sahneye gelerek diplomalarını almadan önce Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mutahhar Ulusoy ile birlikte hekimlik yemini ettiler. Yeminin ardından dereceye giren öğrencilere madalya ve diplomaları YDÜ Mütevelli Heyeti Başkanı Doç. Dr. İrfan Günsel tarafından takdim edildi. Ardından tüm öğrencilere diplomaları verildi. Diplomalarını alan diş hekimleri keplerini atarak mezuniyetin keyfini çıkardı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Diş hekimliği mezunları yemin edip diploma aldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN