Türkiye'nin en iyi haber sitesi

OSB’den Ankara çıkarması

Organize Sanayi Bölgesi Yönetimi Ankara’da Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü ve Piyasası Denetleme Kurulu Başkanı ’ı ziyaret ederek sorunlarını iletti

Giriş Tarihi: 5.7.2016
Gaziantep OSB’den Ankara çıkarması
Organize Sanayi Bölgesi (GAOSB) Yönetim Kurulu Başkanı Deniz Köken ve Yönetim Kurulu üyeleri Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü ve EPDK Başkanı 'ı ziyaret etti. Bakan Özlü'den sorunlarını anlatıp destek isteyen Başkan Köken, "Etrafımızdaki teşvik çemberi ve komşu ülkelerde yaşanan sorunlara rağmen Gaziantep sanayisi Türkiye için üretmeye ve bu topraklar için kaynak yaratmaya ve ülke ekonomisine fayda sağlamaya devam edecektir" dedi.

DESTEK SÖZÜ
GAOSB heyetinin ziyaretinden memnun olduklarını dile getiren Bakan Özlü, "OSB'ler bizim gururumuz, yüz akımızdır, elbette ki elimizden geldiğince sanayi ve sanayicimizin yanında olacağız. Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi'nin ve sanayicilerin sorunlarına duyarsız kalmayacağız. İletilen sorunları yakından takip ederek çözülmesini sağlayacağım" diye konuştu.

MALİYETİ YÜKSEK
Bakan Özlü'den sonra Piyasası Düzenleme Kurumu Başkanı Mustafa Yılmaz'ı ziyaret eden OSB heyeti, yaşadıkları sorunlar ve çözüm önerileri hakkında güncel bilgiler vererek, hazırlanan enerji raporunu Başkan Yılmaz'a sundu. Elektrik ve doğalgaz fiyatını özellikle dile getiren Başkan Deniz Köken, bu konunun Gaziantepli sanayicinin en önemli üretim girdisi olduğunu ve elektrik ve doğalgaz fiyatlarında düşüş ve uzun vadede istikrarlı bir fiyat uygulanması arzu ettiklerini ifade etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gaziantep OSB’den Ankara çıkarması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN