Dünyanın özlediği birliktelik ’da

Vali Ercan Topaca, “ Musevisi, Hıristiyanı ve birçok inancın, kültürün ve ırkın huzur içinde yaşadığı bir kenttir. Aslında bu bütün dünyanın özlediği güzel bir birlikteliktir” dedi

Giriş Tarihi: 7.7.2016
Dünyanın özlediği birliktelik Hatay’da
'da 'na halk bayramlaşması damgasını vurdu. 3 semavi dine ait bayramların hoşgörü içerisinde hep birlikte kutlandığı kentte Hatay Valiliği'nin tarafından Atatürk Parkı'nda gerçekleştirilen halk bayramlaşmasına Musevi Cemaati Vakfı Başkanı Şaul Cenudioğlu, Katolik Kilisesi Ruhani lideri Domenico Bertogli, Ehlibeyt Kültür ve Dayanışma Vakfı Başkanı Ali Yeral, Ortodoks Kilisesi Vakfı Başkanı Fadi Hurigil de katıldı.

ÖRNEK OLUYOR
Hatay'ın sadece Müslümanların yaşadığı bir kent olmadığını ve Hatay'da oluşan tablonun dünyanın özlediği bir birliktelik olduğuna değinen Vali Ercan Topaca, "Musevisi, Hıristiyanı ve Hıristiyanlığın bütün mezhepleri dahil olmak üzere birçok inancın, kültürün ve ırkın huzur içinde yaşadığı bir kenttir. Dolayısıyla buradaki güzellikler, buradaki huzur ülkemize ve tüm dünyaya örnek teşkil etmelidir" dedi.

ÖZLENEN BİRLİKTELİK
Farklı inançtaki insanların yüzyıllardır Hatay'da kardeşçe yaşadığını vurgulayan Vali Topaca, "Öyle ki 'nı Musevisi, Hıristiyanı hep birlikte kutluyoruz. Noel'de, Hamursuz Bayramı'nda bizler de onların sevincine ortak oluyoruz. Aslında bu bütün dünyanın özlediği güzel bir birlikteliktir. Birbirinin inancına, kültürüne saygı duyarak birlikte yaşama anlayışı bugün dünyanın en çok ihtiyaç duyduğu husustur" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dünyanın özlediği birliktelik Hatay’da
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN