sahilleri kaşifleri bekliyor

Sadece eşsiz sahilleriyle değil, inanç ve kültür indeki potansiyeliyle oldukça fazla seçenek sunan , tatilinde farklılık arayan turistleri bekliyor

Giriş Tarihi: 7.7.2016
Mersin sahilleri kaşifleri bekliyor
Valisi Özdemir Çakacak, yerli ve yabanı turistleri Mersin'e davet etti. açısından verimli ve hareketli bir bayram haftası yaşandığını dile getiren Vali Çakacak, "Son günlerde turizm adına yaşanan tüm olumlu gelişmelerden özellikle iç turizme hitap eden Mersin'in de en iyi şekilde istifade etmesini istiyoruz. Tüm vatandaşlarımız ile ilimizi ziyaret edecek yabancı konuklarımızın ilimizin eşsiz güzelliklerine bizzat burada şahit olmalarını temenni ediyorum" dedi.

TANITIM ÇOK ÖNEMLİ
Mersin'in turizm potansiyelini ve bölgedeki turizm hareketliliğini SABAH Güney'e değerlendiren Mersin Valisi Özdemir Çakacak, yerli ve yabancı turistleri Mersin'e beklediklerini söyledi. Her ülkenin turizm pastasından daha fazla pay alabilmek için yarıştığını dile getiren Çakacak, "Mersin de bu uğraş içerisinde. Bu noktada resmi, özel ve sivil paydaşlar olarak birlikte hareket ediyoruz. İlimizde turizmin gelişmesi için tanıtıma ağırlık veriyor, yerli ve yabancı yatırımcıların Mersin'de yatırım yapmalarına yönelik büyük gayret sarf ediyoruz" diye konuştu. Mersin'in sahip olduğu doğal güzellikleriyle tam bir cazibe olduğuna dikkat çeken Çakacak, "Manastırları ve kiliseleriyle inanç turizmi, çeşitli medeniyetlerden günümüze kalan antik eserleri ve ören yerleriyle kültür turizmi ve çeşitli doğal güzellikleriyle doğa turizmi ile Mersin, turizm çeşitliliği açısından zengin bir potansiyele sahiptir. Sahip olduğu bu doğal, tarihi ve kültürel zenginlikler Mersin'in hem turizm merkezi olarak cazibesini artırmakta hem de deniz, doğa, kongre, spor, inanç, kültür başta olmak üzere turizmin her çeşidine imkân sağlamaktadır" dedi.

ÇOK ÖZEL BİR ŞEHİR
108 kilometresi doğal sahillerden oluşan 321 kilometre uzunluğundaki kıyı şeridi ile Mersin'in yılın üç yüz günü güneş alan bir kent olduğunu vurgulayan Vali Özdemir Çakacak şunları söyledi: Mersin'i sadece altın kumsalları ile değerlendirmemek lazım. Ardında geleneksel göçer yaşamının izlerini görebildiğimiz Toros Dağları'nın yaylaları, Anadolu'da Hıristiyanlığın ilk yayıldığı yerlerden biri olarak inançların, dillerin, kültürlerin birbirine karışıp aynı sofrada buluştuğu çok özel bir ildir. Ramazan Bayramı'nın vatandaşlar için olduğu kadar turizmciler için de önemli bir fırsat olduğunu kaydeden Vali Çakacak, "Turizm açısından verimli ve hareketli bir bayram haftası olmasını umut ediyoruz. Bayram tatili dolayısıyla yaşanan hareketliliğin turizmcileri sevindirdiğini söyleyebiliriz. Turizm adına yaşanan tüm bu gelişmelerin önümüzdeki günlerde de devam etmesini temenni ediyorum" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mersin sahilleri kaşifleri bekliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN