Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Korkutan kokuya bakterili çözüm

Belediyesi, Kızılca Deresi’nden yayılan kötü kokunun önlenmesi için kaynağa bakteri üreten bir kimyasal enjekte etti. Başkan Faruk Akdoğan, sorunun kısa sürede çözüleceğini söyledi

Giriş Tarihi: 8.7.2016
Korkutan kokuya bakterili çözüm
Belediyesi, Kızılca Deresi'ne izinsiz dökülen türevi kimyasal maddenin yaydığı kötü kokuyu önlemek için başlattığı çalışmaları yoğun bir şekilde sürdürüyor. Belediye ekipleri, kokunun kaynağı olarak belirlenen noktaya bakteri üretip koku yapan maddeyi diskalifiye edebilme özelliğine sahip kimyasal çözelti enjekte etti. Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, "Hemşerilerim rahat olsun, korkulacak bir durum yok" dedi.

SORUN ÇÖZÜLECEK
Çalışmaları yerinde inceleyen Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, belediyeye ait arıtma tesisi ve Akkaya Barajı'ndan kaynaklanmayan kokunun, laboratuar incelemesinde, buraya izinsiz dökülen büyük oranda petrol türevi bir kimyasal maddeden kaynaklandığının tespit edildiğini söyledi. İtfaiye aracına çıkarak, kokunun kaynağına bakteri üretebilen kimyasal enjekte eden Başkan Akdoğan, kokunun kısa süre içinde tamamen ortadan kalkmasını umut ettiklerini bildirdi.

BAKTERİ ÜRETECEK
Söz konusu alana dökülen petrol türevi kimyasal maddenin buradaki su ile buluşması sonucu ortaya çıkan reaksiyon nedeniyle kokunun meydana geldiğini ifade eden Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, "Bir firma ile koordineli çalışarak, 'dan getirtilen bir kimyasalı itfaiye araçları ile Kızılca Deresi'ne enjekte ediyoruz. Bu kimyasal, burada bakteri üretip kokuya neden olan petrol türevi kimyasalı diskalifiye edecek" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Korkutan kokuya bakterili çözüm
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN