Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Rekor istiyor

‘Manş Denizi’ni Yüzerek Geçen İlk Türk Kızı’ unvanını elinde bulunduran Adanalı 59 yaşındaki milli yüzücü Nesrin Olgun Arslan, yarın ’da yeni bir rekor için kulaç atacak

Giriş Tarihi: 8.7.2016
Rekor istiyor
Manş Denizi'ni 37 yıl önce yüzerek geçen ilk Türk kadını olan eski milli sporcu Nesrin Olgun Arslan, 9 Temmuz'da 'da Capri Adası ile Napoli arasındaki 36 km'lik parkuru geçmek için kulaç atacak. Çılgın Türkler Kadın Yüzme Takımı'nda yer alan 59 yaşındaki Adanalı iki çocuk annesi Arslan, hazırlıklarını tamamlayarak yarın 'da Capri -Napoli arasında yeni bir rekor için suya inecek.

YARIN BÜYÜK GÜN
Antrenör Kamil Resa Alsaran gözetiminde hazırlıklarını tamamlayan Nesrin Olgun Arslan'ın takımında İzmir'den Rengin Börekçi, Bengisu Avcı, İstanbul'dan Ayşe Yasemin Yıldırım, engelli Çilem Çelik ile Beyza Kordan yer alıyor. 9 Temmuz'da rekor için kulaç atacaklarını belirten Adanalı sporcu Arslan, büyük bir heyecan yaşadığını ifade etti

EN KÜÇÜĞÜ 18 YAŞINDA
Geçen yıl yine aynı tarihte Manş Denizi'ni geçen ilk kadın takımı olduklarını hatırlatan Nesrin Olgun Arslan, "Takımın en küçüğü 18, en büyüğü ise 59 yaşında. Hepimiz yüzmeyi çok seviyoruz. Böylesine önemli bir organizasyonda Adana'yı temsil edecek olmam bana haklı gurur yaşatıyor. Türkiye'mize yeni rekorlar kazandıracağız" şeklinde konuştu.

ŞARTLAR OLDUKÇA ÇETİN GÖRÜNÜYOR
36 km'lik parkuru 12 saatte tamamlamak istediklerini belirten Arslan, "Çok zorlu bir maraton olacak. Hava ve deniz şartları oldukça çetin görünüyor. Böylesine önemli bir organizasyonda Türkiye'yi temsil ediyoruz ancak aradığımız desteği bir türlü bulamadık. 30 bin liralık gideri yüzücüler olarak kendi cebimizden karşıladık. Yaşadıklarımıza rağmen yılmadık, yılmayacağız" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Rekor istiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN