Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’da ağaç olmak çok zor

tarafından Türkmenbaşı Bulvarı ve çevresine dikilen keçiboynuzu ağaçlarında bakımsızlıktan unlu bit hastalığı görüldü. Büyükşehir Belediyesi ilaç olmadığı için müdahale edemiyor

Giriş Tarihi: 9.7.2016
Adana’da ağaç olmak çok zor
Büyükşehir Belediyesi'nin ilgisizliği özellikle Türkmenbaşı Bulvarı ve çevresine dikilen keçiboynuzu ağaçlarının geleceğini tehdit ediyor. Bakımsızlıktan dolayı unlu bit hastalığı görülen ağaçlarda budama çalışması yapan Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Daire Başkanlığı ekipleri, asıl yapması gereken ilaçlama çalışmasını ise bir türlü yapamadı. İddiaya göre, Büyükşehir'in elinde ağaçlarda görülen hastalıkla mücadele edecek ilaç bulunmuyor.

PALMİYE-TURUNÇ-HARNUP
Adana'nın caddelerini ve sokaklarını süsleyen ağaçların başı dertten kurtulmuyor. 2007 yılında Kırmızı Palmiye Böceği yüzünden onlarca palmiye ağacı kururken, geçtiğimiz yıl da Büyükşehir Belediyesi'nin turunç zararlılarıyla yeterli mücadele etmemesi, yanlış budama, bilinçsizce yapılan çim biçme çalışmaları ve bakımsızlık turunç ağaçlarını vurmuştu. Büyükşehir'in son kurbanı ise halk arasında harnup olarak bilinen keçiboynuzu ağaçları oldu.

BAŞKAN DURAK DİKMİŞTİ
Keçiboynuzu ağaçları dönemin Büyükşehir Belediye Başkanı tarafından başta Türkmenbaşı Bulvarı olmak üzere çevresine dikildi. Durak, geçtiğimiz günlerde Pınar Mahallesi Muhtarı Saniye 'i ziyaret ettiğinde eliyle diktiği ağaçların bakımsızlıktan dolayı unlu bit hastalığının etkisi altında olduğunu gördü. Keçiboynuzu meyvesinin pahalı olduğuna dikkat çeken Durak, Büyükşehir'in zaman geçirmeden bu ağaçlara mutlaka sahip çıkmasını istedi.

İLAÇ YOK İHALEYE ÇIKILACAK
Muhtar Saniye Çelik, vatandaşlardan gelen şikayetler üzerine sorunu Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Daire Başkanlığı'na taşıdığını belirterek, "Şikayetimiz üzerine ekipler geldi ve budama çalışması yaptı. Ancak asıl yapılması gereken ilaçlama yapılmadı. Gerekçesini sorduğumuzda ellerinde ilaç olmadığını en kısa sürede ihaleye çıkacaklarını ve ilaçlama yapacaklarını söylediler. Bu durum üzüntü verici" dedi. Bu arada vatandaşlar, yeşile duyarlı olmayan Büyükşehir'e tepki gösterdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Adana’da ağaç olmak çok zor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN