Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çınar kardeşler belanın ortasında

’da bir kardeşi öldürülen, diğeri yaralama suçundan cezaevine giren taksici Çınar’ın da başı beladan kurtulmadı. Aracı taranan taksici ağır yaralandı

Çınar kardeşler belanın ortasında
'da 2010 yılında uğradığı saldırı sonucu kardeşi Mehmet Çınar'ı kaybeden, ölen kardeşini öldürenlerin avukatını silahla yaraladığı için küçük kardeşi M. Çınar'ı cezaevine gönderen taksici Çınar, kardeşini ziyaretten dönerken kırmızı ışıkta uğradığı silahlı saldırı sonucu ağır yaralandı. Aracına 9 kurşun, vücuduna ise üç kurşun isabet eden Murat Çınar'ın silahlı saldırıdan önce ölüm tehditleri aldığı öne sürüldü. Saldırganların bir süre önce de Murat Çınar'ın aracı zannederek bir başka aracı taradıkları ve bir taksi şoförünü yaraladıkları öğrenildi.

KARDEŞİ ÖLDÜRÜLDÜ
Seyhan Oteli durağında taksicilik yapan Murat Çınar'ın kurşun yağmuruna tutulmasına kadar giden olaylar zinciri şöyle başladı: 24 Haziran 2010 tarihinde Adalet Caddesi üzerinde meydana gelen ilk olayda, şüpheliler Fırat Mutlu ile Derviş Karayiğit, taksici Mehmet Çınar'ın taksisine müşteri olarak binmek istedi. Mehmet Çınar sıranın kendisinde olmadığını söyleyince uzaklaşan şüpheliler, bir süre sonra geri dönüp aynı araca geri binmek istediler. Çınar karşı koyunca bıçaklayıp kaçtılar. Kalbinden yaralanan taksici Mehmet Çınar, hastanede 9 gün sonra yaşamını yitirdi.

3 SANIK CEZA ALDI
Adana polisi bu cinayetle ilgili saldırganlar Fırat Mutlu ve Derviş Karakaya'yı gözaltına aldı. Hâkim önüne çıkan iki zanlı tutuklandı. Azmettiricilikle suçlanan Mahfuz Karakaya ise suçsuz olduğunu söyledi. Bu olayla ilgili üç kişi hakkında Adana 3. Ağır Ceza Mahkemesi'nde dava açıldı. Yargılama sonunda üç sanık ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı. Mehmet Çınar'ın ağabeyi Murat Çınar, duruşmada sanıkları azmettiren kişinin başkası olduğunu öne sürerek, "Ben Adana Şoförler ve Otomobilciler Odası'na başkan adayı oldum. Mevcut başkanla aramız iyi değildi. 2002 yılında Mahfuz Karakaya, A. C. T. ve K.B., bizim taksi durağımıza saldırmışlardı" diye konuştu.
Sanık avukatlarından E.E. ile tartışan öldürülen taksicinin kardeşi M.Ç., avukatı 30 Mayıs 2016 günü ayağından vurdu ve tutuklandı. Bir hafta sonra silahlı kişiler, Çınar kardeşlerden Murat'ın çalıştığı taksi durağına silahlı saldırı düzenledi. Saldırganlar Murat Çınar'ın aracı diye başka bir aracı taradı. Bir kişinin yaralandığı olayda Murat Çınar, asıl hedefin kendisi olduğunu belirtti. Ölüm tehditleri aldığı öne sürülen Murat Çınar, cezaevinde yatan kardeşini ziyaretten dönerken Yenidoğan Mahallesi'nde kırmızı ışıkta durdu. Kafalarında kask bulunan motosikletli iki kişi yanına yaklaşarak araca kurşun yağdırdı. Araca 9 kurşun isabet ederken, üç kurşunla yaralanan Murat Çınar hastanede tedavi altına alındı. Olayı çok yönlü soruşturan polis, kaçan saldırganların peşine düştü.

"YARIM KALAN İŞ"
Aracı taranarak ağır yaralanan taksici Murat Çınar'ın yakınları, "5 Haziran'da taksi durağına gelen saldırganlar Murat Çınar sanarak başka bir aracı taradılar. Olay yerinde 11 adet boş kovan bulundu. Amaçları kesinlikle Murat'ı öldürmekti. Ama başka bir taksici yaralandı. Önceki günkü olayı da bu kişilerin yaptığını düşünüyoruz. Yarım kalan işi tamamlamak için öldürmeye yönelik bir saldırı. Gözleri dönmüş bu saldırganların yakalanıp, cezaland
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çınar kardeşler belanın ortasında
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN