Dedeyi dolandıran kadın yakalanamıyor

lı Vakkas dede, 46 yaşındaki kadınla nikâhsız evlendi. Gelin gerdek gecesi Vakkas dedeyi ilaçlı çayla bayıltıp, altın takıları ve paraları alıp kaçtı. Dolandırıcı kadın 6 yıldır aranıyor

Giriş Tarihi: 12.7.2016
Dedeyi dolandıran kadın yakalanamıyor
'da 73 yaşındaki Vakkas ile nikâhsız evlenip gerdek gecesi altın takıları alıp kaçtığı iddia edilen gelin Ö. (46) hakkında 5 yıla kadar hapis cezası istemiyle Adana 4. Asliye Ceza Mahkemesi'nde dava açıldı. Mahkemenin hakkında yakalama kararı çıkarttığı Aynur Ö. 6 yıldan beri yakalanamazken davanın görülmesine gıyabında devam ediliyor. Dolandırıcı kadın her yerde aranırken, duruşmaya 12 Eylül 2016 tarihinde devam edileceği bildirildi.

EVLENMEK İSTEDİ
2010 yılında eşi Rabia Orhan'ın ölümünden sonra 5 çocuklu Vakkas Orhan, mahalledeki kahvehanede "Bir kadın bulun evleneceğim" dedi. Bir süre sonra Hatay'da adının 'Rabia Göl' olduğu söylenen Aynur Ö. ile tanıştı. Başlık parası veren ve evleneceği kadına altın alan Vakkas Orhan, Hatay'a gidip kadınla birlikte Adana'ya döndü. İddialara göre, resmi nikâhtan önce dini nikâh kıydıran Vakkas Orhan, gerdek gecesi Aynur Ö. tarafından çayına ilaç konularak uyutuldu.

ADINI HATIRLAMIYOR
Sabah uyandığında kapının kilitli, evlendiği kadının da para ve altınlarla kayıp olduğunu gören Vakkas Orhan polise haber verdi. Kadın hakkında "Dolandırıcılık" suçundan 5 yıla kadar hapis istemi ile dava açıldı. 4. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen ilk duruşmaya katılan Vakkas Orhan evlendiği eşinin adını dahi hatırlamadığını söyleyerek "Yalnız yaşamak zordu. Evlenmek istedim. Mahalledeki insanlar bana yardımcı olmak istedi ancak başıma bunların geleceğini bilemezdik" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dedeyi dolandıran kadın yakalanamıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN