Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Seyhan Belediyesi yaşlı ve hastalara yardım eli uzatacak

Seyhan Belediyesi “Yaşlı ve Hastalara Yardım Eli” isimli proje ile yaşlı veya hasta olduğu için başka birinin bakımına muhtaç olan 20 vatandaşın bakım ve temizlik hizmetini yapacak

Giriş Tarihi: 14.7.2016
Seyhan Belediyesi yaşlı ve hastalara yardım eli uzatacak
Yaptığı sosyal projelerle adından sıkça söz ettiren Seyhan Belediyesi yine önemli bir projeye imza atıyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Avrupa Birliği ve Mali Yardımlar Dairesi Başkanlığı'nın 'de Hayat Boyu Öğrenmenin Desteklenmesi- 2 programı kapsamında hazırlanan proje Seyhan Belediye Meclisinin Temmuz ayı 2. oturumda gündeme geldi.

REFAKATÇİ EĞİTİMİ
Belediye Başkanı Zeydan Karalar'a projeyi yürütmesi için yetki verildi. Bedeli 134 bin 248 Euro olan projenin yüzde 90'ı yani yapılacak projenin 120 bin 823 Euro'su Avrupa Birliği (AB) tarafından karşılanacak. Seyhan'da yaşayan 20 vatandaşın bakım ve temizlik hizmetinin evde görülmesi belediye tarafından yapılacak. Bu kapsamda 25-45 yaş arası işsiz 60 kadına hasta ve yaşlı refakatçisi eğitimi verilerek kalifiye personel yetiştirilecek. Bu kurslarda başarılı olan 35 kişi belediye ile farklı kurum ve kuruluşlarda istihdam edilecek.

PROJENİN AMACI
İlçede 60 kadına eğitim verilerek kalifiye hale gelmeleri sağlanacak. Proje sayesinde, bölgesinde istihdam arttırılacak. 'de işsizlik sorunun en çok yaşandığı Adana'da işsizlik sorununun çözümüne katkı sağlanacak ve hayat boyu öğrenme teşvik edilerek yaygınlaştırılacak. Kuralara katılan ve eğitim alan kadınlar ayrıca KOSGEB onaylı girişimcilik eğimi alacak. Sertifikasını alan girişimci kadınlar kendi işyerlerini açtıkları takdirde verilen başka hibelerden de yararlanabilecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Seyhan Belediyesi yaşlı ve hastalara yardım eli uzatacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN