Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kazılan yollar öylece kalıyor

Giriş Tarihi: 17.7.2016
Kazılan yollar öylece kalıyor

’in merkez Yenişehir ilçesinde doğalgaz çalışması için kazılan yollar ve kaldırımlar yapılmayınca vatandaş tozun toprağın içinde kaldı

'in merkez Yenişehir ilçesindeki Cumhuriyet Mahallesi'nde doğalgaz çalışmaları kapsamında kazılan yolların asfaltlanmaması ve kırılan kaldırımların onarılmaması vatandaşları isyan ettirdi. 'li Yenişehir Belediyesi'nin düzenli çalışmadığını söyleyen mahalle sakinleri Belediye Başkanı İbrahim Genç'e tepki gösterdi. Başkan Genç ise bölgenin Büyükşehir Belediyesi'nce düzenleneceğini belirterek, "TEDAŞ'ın elektrik çalışması yapacakmış. TEDAŞ veya Büyükşehir'den 1 hafta içince cevap alınmazsa vatandaşın mağduriyetini gideririz" dedi. Cumhuriyet Mahallesi'nde başta 1616, 1601, 1620 ve 1605 numaralı sokaklardaki yollar köstebek yuvasından farksız. Doğalgaz altyapı çalışmaları kapsamında kazılan yollar uzun süredir asfaltlanmayı bekliyor. Kış aylarında çamur deryasına dönen yollar havaların ısınmasıyla birlikte toz bulutu oluşturuyor. Kaldırımların da kırıldığı mahalle yetkililerden hizmet bekliyor. Yaşadıkları sorunları SABAH Güney'e anlatan 1601 numaralı sokak üzerindeki esnaflardan Ahmet Dursun şunları söyledi:

"ÖRDEK ATSAN YÜZER"
"Dükkânımızın önü yağmur yağdığında gölet oluyor. Hatta suya ördek atsan yüzer. Düzenli bir çalışma yok. Bu zamana kadar göremedik. Konuyla ilgili olarak Yenişehir Belediyesi'ne başvurduk. Oradaki bir yetkili bize bir numara vererek, 'Burayı arayın' dedi. Sen belediye personelisin, beni neden bir başka yere yönlendiriyorsun? Konu senin kurumunla ilgili değilse yetkili mercilere gidip sorunu anlatman ve vatandaşın mağduriyetini gidermen lazım." Mahmut Akış isimli bir başka esnaf ise şunları kaydetti: "Sokaklar doğalgaz için kazıldı. Asfaltlama için bekliyoruz. Belediye Aksagaz'ı, Aksagaz da belediyeyi sorumlu tutuyor. Burada mağdur olan biziz. Kurumlar birbirlerini suçlamayı bıraksınlar. Olan vatandaşa oluyor. Tozun, toprağın içinde oturuyoruz. Burada yaşayan insanlara yazık, günah. Sorumlu kimse gelsin baksın. Bizim problemimizi çözsünler. Biz başka bir şey istemiyoruz" ifadelerini kullandı. Yenişehir Belediyesi'nin CHP'li Başkanı İbrahim Genç ise konuyla ilgili olarak şunları kaydetti: "Altyapı firmaları çalışma yapabilmek için AYKOME'den izin alır. Yönetmeliğe göre izin alan firma tahrip bedellerini AYKOME'nin hesabına yatırır, Büyükşehir Belediyesi de bu yı ilgili belediyelere aktarır. İlgili kurum bu parayla tahribatı giderir. Bizim tahribatları giderme gibi bir görevimiz yok ama o para bize aktarılırsa Yenişehir Belediyesi olarak çalışmaları biz yaparız. TEDAŞ'ın elektrik tellerini yer altına almak için çalışma yapacağını öğrendik. TEDAŞ'tan veya Büyükşehir'den en geç 1 hafta içerisinde cevap alınmazsa bölgeye girer, vatandaşın mağduriyetini gideririz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kazılan yollar öylece kalıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN