Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Büyükşehir’den anlamlı hediye

Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz tarafından 2 yıldır yatalak annesine bakan Seçkin Gönül’e bisiklet hediye edildi

Giriş Tarihi: 18.7.2016
Büyükşehir’den anlamlı hediye
'in Mezitli ilçesine bağlı Tece Mahallesi'nde ablasının evinde kalan ve MS hastası olması nedeniyle yatağa mahkum olan 44 yaşındaki İsmihan Gönül'ün bakımevine yerleştirilmesinin ardından 2 yıldır annesine bakan oğlu Seçkin Gönül, amcasıyla birlikte yaşamaya başladı. Annesinin daha sağlıklı ve uygun bir ortamda bakımının yapılacak olmasından mutluluk duyan Seçkin'in yüzü, Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz'ın hediyeleriyle bir kez daha güldü.

MUTLULUĞU ARTTI
Başkan Kocamaz, son iki yıldır arkadaşları gibi vaktini oyun ve eğlenceye ayıramayan Seçkin'e bir bisiklet hediye etti. Ayrıca Büyükşehir Belediyesi'nin ihtiyaç sahibi ailelere yardım amacıyla kurduğu Dosteli Market gibi birçok konuda hizmet veren Mersin Kart da Seçkin'e hediye edildi. Daha 12 yaşında babasının cezaevinde olması ve annesinin de yatağa mahkum olması nedeniyle büyük zorluklar yaşayan Seçkin, Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz'ın hediyeleri ile annesinin bakımevine alınmasının ardından bir kez daha mutlu olduğunu ifade etti.

BAŞKANA TEŞEKKÜR
Seçkin, " yatağa mahkum olduğu için ona ben bakıyordum. Şimdi annem bakımevine götürüldü ve daha sağlıklı bir ortamda tedavi görecek. Başkanımız Burhanettin Kocamaz da bizim durumumuzu öğrenmiş ve bana bisiklet hediye etmiş. Bugüne kadar hiç bisikletim olmamıştı. Bundan sonra ben de arkadaşlarım gibi bisiklete binip oyun oynayabileceğim için çok mutluyum. Başkanımıza çok teşekkür ederim" dedi. Seçkin'i onurlu hareketinden dolayı ödüllendirmek için bisiklet ve Mersin Kart hediye ettiğini ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz ise şunları söyledi: "Seçkin ve annesinin içinde bulunduğu durumu haberlerden öğrendik. Gerçekten o küçücük yaşına rağmen çoğu büyük insanın bile yapamayacağı fedakarlıkla annesine bakan ve kendi çocukluğunu annesinin iyiliği için gözü kapalı feda eden bir çocuk bir anne- baba için de en büyük mutluluk kaynağıdır. Günümüzde hayat şartları yeterince zor. Üstüne bir de bunun gibi çeşitli sorunlar eklenince bu problemlerle başa çıkabilmek de oldukça zor hale geliyor. Seçkin'in yaptığı takdire şayan bir hareket. Anne ve babasının durumuna üzülmemek elde değil. Ancak Seçkin'in davranışı da milletimiz adına gurur verici bir olay."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Büyükşehir’den anlamlı hediye
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN