Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tankların yolunu dozerler kesti

Giriş Tarihi: 18.7.2016
Tankların yolunu dozerler kesti

FETÖ’cülerin 15 Temmuz kalkışmasının başarılı olmaması için Türk milletinin nasıl bir direniş gösterdiği ortaya çıkmaya başladı. İskenderun Belediyesi tankları iş makineleri ile kilitledi

FETÖ'cü hainlerin 15 Temmuz kalkışması millet tarafından geri püskürtülürken, Türk milletinin bu darbe girişimini önlemek için nasıl mücadele ettiğinin ayrıntıları ortaya çıkmaya başladı. İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, belediyenin tüm iş makinelerini Şehit Teğmen Ahmet Tor Kışlası yakınlarına konuşlandırarak, olası bir kalkışma anında çıkışları kilitlemek için hazırlık yaptığı anlaşıldı. İskenderun Belediyesi'nin bu direnişi büyük takdir topladı.

TUĞGENERAL POLAT
Türkiye'yi kan gölüne çeviren FETÖ'cü askerlerin 15 Temmuz kalkışması sonrasında Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin büyük bir kararlılıkla olayların üstüne gitmesi, vatan hainlerinin planını bozdu. Ülkenin dört bir yanında sokağa dökülen vatandaşlar, kalkışmacıları geri püskürtü. Bu sırada Türk Silahlı Kuvvetleri içindeki FETÖ'cü rütbeli askerlere yönelik gözaltılar başladı. Bunların arasında İskenderun 39. Mekanize Tugay Komutanı Tuğgeneral Hasan Polat da bulunuyordu. İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, vatan haini FETÖ'cülerin darbe girişiminin Türk milletinin kararlılığı sayesinde gerçekleşemediğini belirterek, "Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım ve diğer hükümet üyelerinin istekleri doğrultusunda hareket ederek sabahlara kadar demokrasi nöbetimizi sürdürüyoruz. Biz vatanımızı ve ilçemizi sonuna kadar savunarak Fetullah Terör Örgütü'ne teslim etmeyiz" dedi.

NİZAMİYE ÖNÜNE ENGEL
Kalkışmanın başarıya ulaşmaması için duyarlı davranan İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, zırhlı araçların çıkışını engellemek için hemen tüm iş makinelerinin 'Şehit Teğmen Ahmet Tor Kışlası'nın yakınına konuşlanması talimatını verdi. Şoförler, iki gün boyunca kışla karşısındaki ana yolun üzerinde bekledi ve olası bir operasyon halinde birlikte hareket ederek nizamiyenin çıkışını kapatacak ve tankların, zırhlı araçların çıkışını önleyeceklerdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tankların yolunu dozerler kesti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN