yıldönümünde FETÖ’nün hedefi oldu

FETÖ kalkışmasında ’ye atıldığını duyunca eşi ve çocuklarını alıp demokrasi nöbetine çıkan Yrd. Doç. Ramazan Konuş yıldönümünde hainler tarafından şehit edildi

Giriş Tarihi: 21.7.2016
Evlilik yıldönümünde FETÖ’nün hedefi oldu
Fetö'cü hainlerin kalkışması sırasında 'ye atıldığını görünce, eşi ve çocuklarıyla birlikte Meclis'in önüne giderek vatanına sahip çıkan Yrd. Doç Ramazan Konuş, atılan bombadan fırlayan şarapnel parçasının isabet etmesi sonucu şehit oldu. Demokrasi nöbetini an be an yakınlarıyla paylaşan Konuş'tan son olarak cumayı cumartesiye bağlayan gece 01.26'da haber alan ağabeyi Nazmi Konuş, "Ailesinin üzerine kapanarak onları korumak isterken kendisi şehit olmuş" dedi.

MESAJLA BİLGİLENDİRDİ
15 Temmuz akşamı FETÖ'cü cuntacıların darbe girişimi sırasında TBMM'ye bomba atıldığını duyan Ramazan Konuş, eşi ve çocuklarını da alıp "Bu girişime biz de karşı çıkmalıyız. Meclisin önüne gidip destek olmalıyız. Orada olmalıyız" dedi. Meclis önüne giderek demokrasi nöbeti tutmaya başlayan Konuş, akrabalarına mesaj göndererek, "Meclis'i bombalıyorlar. Bu nasıl bir hainlik, silah sesleri geliyor" dedi. Bunun üzerine ağabeyi Nazmi Konuş kendisini aradı. Saat 01.26'da attığı son mesajdan sonra telefonu sustu. O dakikaları ağabeyi Nazmi Konuş şöyle anlattı:

KENDİNİ SİPER ETTİ
"Meclis'in bombalandığını bize gece yarısı haber etti. Eşi ve kızı ile oraya gitmiş. Telefon açıp durumunu sordum. Hiçbir sıkıntı yok dedi. Sonra mesajlar kesildi. Tekrar telefon ettim, bir anda sanki her şey kopmuştu. Bir türlü haber alamıyorduk. Atılan bombalardan çıkan şarapnel kardeşimin sırt kısmından girmiş. Ailesinin üzerine kendisini siper etmiş ve orada şehit olmuş. Eşi de başından yaralanmış ve hastaneye kaldırılmış. O FETÖ örgütünün 40 yıllık değil 400 yıllık bir oluşum olduğunu iddia ederdi. Ne kadar tehlikeli olduklarından bahsederdi. Kaderi böyleymiş."

BABA OCAĞINDA YAS
Eşi Hacer Konuş ile birlikte gittiği Meclis'in önünde demokrasiye sahip çıkan Yrd. Doç. Dr. Ramazan Konuş, hainler tarafından şehit edilmeseydi, o günün sabahında, 16 Temmuz'da baba ocağına giderek yıldönümünü kutlayacaktı. Gözü yaşlı anne Nazmiye Konuş, oğlunu anlatırken, "Ramazan mükemmel bir insandı. Tüm çocuklarım öyle. Ramazan'ımın mekânı cennet olsun. Orada sevdikleri ile birlikte olsun. İçim yanıyor ama ne yapayım. Kader onu oraya götürmüş" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Evlilik yıldönümünde FETÖ’nün hedefi oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN