Türkiye'nin en iyi haber sitesi

tek yürek oldu

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç’un çağrısıyla bir araya gelen kanaat önderleri FETÖ’cü kalkışmacıları lanetledi

Giriş Tarihi: 21.7.2016
Kahramanmaraş tek yürek oldu
Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç'un davetiyle kent meydanında bir araya gelen aralarında Alevi dedelerinin de bulunduğu kanaat önderleri kalkışmacıları kınadı. Kalkışmacıların oyununa gelmeyeceklerini belirten kanaat önderleri, " Cumhuriyeti devletimiz her daim var olsun. Hepimiz biriz ve kardeşiz. Dün olduğu gibi bugün ve yarın da polisimizin, askerimizin yanında olacağız" dedi.

"HAİNCE VE KALLEŞÇE"
'nin 15 Temmuz günü milletiyle birlikte tarihi bir ihanete uğradığını vurgulayan Başkan Erkoç, "Türk demokrasisinin uğradığı bu tarihi hain saldırı dünyada az rastlanır bir saldırıydı. Kahraman TSK'nın içerisine sızan ve bir çete oluşturan FETÖ/PDY örgüt üyeleri ve yandaşları milli iradeye haince ve kalleşçe bir saldırıda bulunup TBMM'ye, halkımızın seçtiği Cumhurbaşkanımızın bizzat kendisine yönelik saldırıda kendisini ortadan kaldırmaya yönelmişlerdir" diye konuştu.

CEZALANDIRILACAKLAR
"Çocuk, kadın, erkek demeden bomba ve kurşun yağdıracak kadar hain ve alçak olan bu teröristleri lanetliyoruz" diyen Başkan Erkoç, "Hamd olsun aziz milletimizin kararlı duruşu, kahraman polislerimizin ve bu cuntacılara geçit vermeyen kahraman askerlerimizin sayesinde bu hainlerin, saldırıları kısa zamanda bertaraf edilmiştir. Şimdi devletimiz birer birer yakalanan bu hainlere adalet karşısında gerekli cezaları alması için de çalışmalarına süratle devam etmektedir" şeklinde konuştu.

BİRLİK TABLOSU
Türk milletinin insani değerlere önem veren bir millet olduğuna dikkat çeken Kahramanmaraş Valisi Vahdettin Özkan ise şunları söyledi: "Belediye başkanlarımız, sivil toplum kuruluşu temsilcilerimiz, toplumumuzun kanat önderleri hep beraber, tüm Kahramanmaraş Halkı olarak buradayız. Birlik ve beraberlik içerisinde olduğumuzu tüm dünyaya gösterdik. Kahramanmaraş'ın kahraman evlatlarına ben gerçekten teşekkür ediyorum."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kahramanmaraş tek yürek oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN