Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yerel yönetimlerde temizlik yapılmalı

Giriş Tarihi: 22.7.2016

FETÖ kalkışmasından sonra kamuda görevden alınanların sayısı 60 bini buldu. Ancak belediyelere hiç dokunulmadı. Valilerimizi, belediye başkanlarımızı göreve çağırıyoruz

Türkiye'de başarısız olan darbe girişimi sonrası kamuda görevden alınan FETÖ'cülerin sayısı 60 bine ulaştı. Operasyonlar devam ederken, sayının daha da artması bekleniyor. Başbakanlık, TBMM ve bakanlıklarda üst düzey bürokrattan memura binlerce kişinin uzaklaştırılmasına rağmen bugüne kadar belediyelerin hiçbirine dokunulmaması dikkati çekti. Kamu kurumlarına sızan ve yıllardan beri devletten maaş alan bu FETÖ'cülerin belediyelerden de temizlenmesi isteniyor.

'TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ'
Sabah Güney bu konuda Adana, Mersin, , Kahramanmaraş, Osmaniye, Hatay ve valilerini, belediye başkanlarını, emniyet müdürlerini, cumhuriyet savcılarını göreve davet ediyor. Bir an önce diğer kamu kurumlarında olduğu gibi belediyelerdeki FETÖ yanlısı çalışanların da görevden uzaklaştırılmasını istiyor. Operasyonun gerçekleşmesi için bölgemizdeki tüm belediyeleri mercek altına alacağız. Bu hizmet kurumlarından FETÖ'cülerin temizlenmesinin takipçisi olacağız. Gerçekleşmemesi halinde isimleri deşifre edeceğiz.

GAZİANTEP'TE 18 KİŞİ
Gaziantep Büyükşehir ile Şahinbey Belediyesi'nde FETÖ'cülere yönelik operasyonlarda Büyükşehir'den 9, Şahinbey'den de 9 olmak üzere toplam 18 kişi görevden uzaklaştırıldı. Bu konuda Büyükşehir şu açıklamayı yaptı: "15 Temmuz 2016 tarihinde milli iradeye darbe teşebbüsü sonunda yapmış olduğumuz değerlendirmeler neticesinde belediyemizde 2 daire başkanı ve 1 şube müdürü, GASKİ'de 2 genel müdür yardımcısı, 3 daire başkanı ve 1 şube müdürü görevden alındı." Şahinbey Belediyesi'nde yürütülen soruşturmayla ilgili açıklamada ise, "Kanlı ve alçakça yapılan 15 Temmuz darbe teşebbüsü sonunda yaptığımız değerlendirmede bünyemizde Paralel Yapı ile irtibatlı olduğu düşünülen 9 memur açığa alınmış ve bu kişiler hakkında soruşturma başlatılmıştır" denildi.

BÜYEKŞEHİR'DEN ALINANLAR
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi'nde görevden alınan isimler; GASKİ Genel Müdür Yardımcısı Fatih Budak, GASKİ Genel Müdür Yardımcısı Akif Bindal, GASKİ Genel Müdür Yardımcısı Fevzi Kılıç, GASKİ Teftiş Kurulu Başkanı Metin Pir, GASKİ Daire Başkanı Turgay Eser, Zabıta Daire Başkanı Ömer Yalım, Daire Başkanı Celallettin Aslanpay, Şube Müdürü Abdul Hadi Toprak, Şube Müdürü, Abidin Akdağ.

ŞAHİNBEY'DEN ALINANLAR
Şahinbey Belediyesi'nde görevden alınan isimler: Fen İşleri Müdürlüğü Personeli Mehmet İnal, Fen İşleri Müdürlüğü Personeli Mehmet Yaşar Tölek, İmar ve Şehircilik Müdürlüğü Personeli Mustafa İzol, İmar ve Şehircilik Müdürlüğü Personeli Osman İşitmez, Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü Personeli Abdurrahman Yücel, Hukuk İşleri Müdürlüğü Personeli Mehmet Gökhan Kulakoğlu ve Fatih , Park ve Bahçeler Müdürlüğü Personeli Süleyman Erol, Kamu Hastaneleri'nde Görevli Memur Ömer Ali Polat.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yerel yönetimlerde temizlik yapılmalı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN