‘Aramıza nifak sokmak isteyenlere edin’

Giriş Tarihi: 24.7.2016
‘Aramıza nifak sokmak isteyenlere dikkat edin’

Valisi Ercan Topaca: Milletimizin içine nifak sokmak isteyenler olabilir aman . Asıl olan kardeşliğimiz, diğer bütün fitne sebebi olan her şey teferruattır

Valisi Ercan Topaca, İskenderun ilçesinde demokrasi nöbetinin tutulduğu Atatürk Anıt Alanı'nda halka seslendi. Vali Topaca, "Milletimizin içine nifak sokmak isteyenler olabilir aman " dedi. Kardeşliğin asıl olduğunu ve diğer bütün fitne sebebi olan her şeyin teferruat olduğunu kaydeden Vali Ercan Topaca, "Sizler devletimizin arkasında durduğunuz, Cumhurbaşkanımıza, meclisimize, bizlere sahip çıktığınız sürece inşallah bu memleketin huzuru daim olacaktır" dedi. Vali Topaca konuşmasını şöyle sürdürdü: Sizlere bir kaç hususu belirtmek istiyorum. Bizim birliğimiz, kardeşliğimiz asıl olandır. Sizlerin içine bizim milletimizin içine nifak sokmak isteyenler olabilir aman dikkat edin. Biz birbirimizi seviyoruz. Birisi size gelir der ki, 'bu Alevidir, bu Sunnidir, bu Kürttür, bu şudur, budur der'. Bunlara asla itibar etmiyoruz. Kardeşliğimiz bizim için asıl olan budur. Diğer bütün o fitne sebebi olan şeyler teferruattır onlara itibar etmiyoruz.

CUNTACILARA GEÇİT VERMEDİ
Belediye Başkanı Seyfi Dingil ise, "'nin bütün şehirlerinde olduğu gibi, İskenderunlularda sokağa çıktı. Şunu çok iyi biliyoruz ki, Demokrasilerde, Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir. Milletin iradesinin üstünde hiçbir irade yoktur ve olmayacaktır. Ben bu nedenle 15 Temmuz gecesi demokrasiye sahip çıkan, İskenderun halkına, milli iradeye sahip çıkan herkese teşekkür ediyorum. Artık hiç kimse Türkiye'de böyle bir teşebbüse yeltenemeyecektir" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘Aramıza nifak sokmak isteyenlere dikkat edin’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN