Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kocamaz: Hatıraları geleceğe taşıyoruz

Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilecek ‘Kentsel Tasarım ve Yenileme Projesi’nin tanıtımı yapıldı

Giriş Tarihi: 24.7.2016
Kocamaz: Hatıraları geleceğe taşıyoruz
Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirildiğinde vizyon katacak ve kent merkezine hayat verecek olan 'Kentsel Tasarım ve Yenileme Projesi'nin tanıtım toplantısı yapıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, "Mersin'in bütün değerlerine sahip çıkarak onları korumak, yenilemek ve geliştirmek fikrinden esinlenerek bu projeyi hayata geçiriyoruz. Kentimizin hatıralarını geleceğe taşıyoruz" dedi.

ÖZENLE KORUNMALI
Proje hakkında bilgi veren Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz şunları söyledi: Kenti sahiplenmek; köklü tarihine, hafızasına ve biriktirdiği hatıralara saygı duyarak, eserlerini özenle koruyarak sağlanabilir. Projelerimiz kapsamında ortalama yüz yıldır var olan mekânların tamamı, itinayla korumamız ve yaşatmamız gereken değerlerimizdir. Mersin'i Mersin yapan bu değerlere sahip çıkmak için buradayız.

ALTI ALANDA SÜRECEK
Proje kapsamında Yoğurt Pazarı, Silifke Caddesi, Ulu Meydanı, Caddesi, Atatürk Evi Çevresi, Taş Bina ve Çevresi olmak üzere 6 alanda işlevlendirme ve yenileme çalışmaları yürütülecek. Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, çalışmalar sonucunda kent merkezinin hayat bulacağını ve ortaya çıkacak enerjinin kentin dört bir yanında yeni bir heyecan dalgası oluşturacağını dile getirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kocamaz: Hatıraları geleceğe taşıyoruz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN