Şehitlerimizin adı asla unutulmasın

Şehitlerimizin adı asla unutulmasın

’da şehit olan Adanalı çevik kuvvet polisi ikizlerin gözü yaşlı eşleri, “Şehitlerimizin adı bir camiye verilsin. Oraya gelenler eşlerimize etsinler. İsimleri ölümsüzleşsin” dedi

Fetö'cü teröristlerin 15 Temmuz gecesi Gölbaşı Özel Harekat Dairesi'ne yaptığı bombalı saldırıda şehit düşen Adanalı 25 yaşındaki ikiz kardeşler Ahmet ve Mehmet Oruç'un eşleri Emine ile Kübra Oruç, şehit olan eşlerinin adının bir camiye verilmesini istiyor. Şehit eşleri, "Eşlerimizin adı camide yaşatılsın. Oraya ibadet için gelenler eşlerimize etsinler" dedi.

"BİR OĞLUM DAHA VAR"
İkizlerinin "Anne hakkını helal et" dediğini belirten Sanem Oruç, "İkisi de çok neşeliydi. Yüzlerinden gülücük eksik olmazdı. Sesleri, kokuları bile aynıydı. Telefonda sadece gülüşlerinden ayırt ederdim. Benden helallik aldıktan sonra telefonu kapattılar. Sonra şehit haberlerini aldım. Ciğerim yanıyor. Ama bu vatana ikizlerim değil uzman çavuş olan oğlum da feda olsun. Kanları yerde kalmasın" dedi.

"HAYAT DOLUYDULAR"
Çocukları ile arkadaş gibi olan baba Hacı Ali Oruç, "İkisi de hayat doluydu. Çok istedikleri helikopter teknisyenliği için sınava girdiler ve kazandılar. Yaklaşık 7 aydır eğitim görüyorlardı. Bayramda hep birlikteydik. 3 hafta sonra tayinleri çıkacaktı. Hatta birbirlerinden ayrılacaklar diye üzülüyorlardı. 10 dakika bile yalnız kalsalar birbirlerini çok özlüyorlardı. Şimdi yan yana uyuyorlar" diye konuştu.

EŞLERİN İSİM İSTEĞİ
28 Ocak 2015'de evlenen şehitlerden Mehmet Oruç'un 7 aylık hamile eşi Emine Oruç ile doğum günü 24 Ağustos 2015'te evlenen Ahmet Oruç'un eşi Kübra Oruç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan eşlerinin adlarının ölümsüzleştirilmesini istedi. Şehit eşleri, "Onlar her camiye gider vatanı ve milleti için dua ederlerdi. Pınar Mahallesi'nde yapılan yeni bir camiye şehit eşlerimizin isimlerinin verilmesini istiyoruz. Camiye gidenler onlara dua eder" şeklinde konuştular.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şehitlerimizin adı asla unutulmasın
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN