‘Demokrasi Parkı’ Yüreğir’e yapılıyor

Adana’nın Yüreğir ilçesinde yapımı devam eden kentin en büyük parkına “15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Parkı” adının verileceği bildirildi

Giriş Tarihi: 30.7.2016
‘Demokrasi Parkı’ Yüreğir’e yapılıyor
Belediye Başkanı Atakent Mahallesi'nde inşaatı devam eden ve Yüreğir'in en büyüğü olacak parkın adının '15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Parkı' olacağını söyledi. Yapılan bu hainliğin sayfasında acı bir şekilde yerini alacağını belirten Başkan Çelikcan, "Türk milleti paralel vatan hainlerinin, alçakların yaptığı bu kötülüğü ve vatandaşlarımızın dünyada eşi benzeri görülmemiş bu kahramanlığı ölümsüzleştirmek ve bizden sonraki kuşaklara aktarmak amacıyla Yüreğir'e yapılan en büyük parkımızın adını '15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Parkı' koyacağız" dedi.

"ONLAR İÇİN NE YAPSAK AZ"
"Hain FETÖ'nün Türk milletine karşı başlattığı darbe girişiminin püskürtülmesi sırasında ülkemizin dört bir yanında bedenlerini kahramanca siper eden güvenlik güçlerine ve vatandaşlara şükran borçluyuz" diyen Başkan Mahmut Çelikcan, "Vatanperver mücadeleleri ve cesaretleriyle tarih boyunca minnet duyacağımız bu kahraman evlatlarımızın adının yaşatılması için yapımı devam eden parkımıza '15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Parkı' adını vermeyi düşünüyoruz. Onlar için ne yapsak azdır. Minnetle anılacak olan şehitlerimize Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı ve yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz" dedi.
PARKIN ÖZELLİKLERİ
54 dönümlük alan üzerine yapılacak olan parkın inşaatının aralıksız devam ettiğini belirten Başkan Çelikcan, "Bölgemizde eksikliğini düşündüğümüz parkımızın içerisinde her yaştan öğrencilerimizin faydalanacağı temalı çocuk oyun alanları, planetaryum'un (müze binası) yanı sıra gezinti yolları, yürüyüş ve koşu parkuru, bisikletli gezi parkuru, pergolalı gölge alanlar, spor alanları, kermes ve alanı, yenilebilir bahçe, kafeterya çay bahçeleri, el sanatları sergi birimleri gibi çok değişik faaliyetlerin yapılabileceği alanlar olacaktır" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘Demokrasi Parkı’ Yüreğir’e yapılıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN