‘Canımız pahasına ülkemizi koruduk’

FETÖ’nün başarısız darbe girişiminde Boğaz Köprüsü’nü kapatan tanklara siper olan Adanalı ustası Suat Avcı, “Başkomutanımızın çağrısıyla kendimi köprüde buldum” dedi

‘Canımız pahasına ülkemizi koruduk’
15 Temmuz gecesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısı üzerine kendini tankların kapattığı Boğaz Köprüsü'nde bulan ve darbecilere direnmesi sonucu kolundan şarapnel parçalarıyla yaralanan Adanalı ustası 37 yaşındaki Suat Avcı, "Haberi ilk duyduğum an ülkemin gibi olacağını düşündüm ve çok korktum. Başkomutanımızın 'Meydanlara inin' çağrısıyla hiç tereddüt etmeden köprüye koştum. Vatan hainlerine direnirken kolumdan yaralandım. Cumhurbaşkanımızın çağrısı olmasaydı meydana çıkmaz, ülkemizi bu hainlere teslim ederdik" dedi.

EĞİTİM İÇİN GİTTİ
Uluslararası Eğitim Teknolojileri Konfederasyonu'nun verdiği uzmanlık eğitimine katılmak için 10 Temmuz'da Adana'dan İstanbul'a gittiğini anlatan 2 çocuk babası Suat Avcı, yaşadıklarını anlatırken o dehşet dolu saatler gözünün önünden geçiyordu. "Televizyon seyrediyorduk. Arkadaşım Boğaz Köprüsü'nün trafiğe kapatıldığını, bunun bir ihbarı olacağını söyledi" diyen Suat Avcı sözlerini şöyle sürdürdü: Tankların darbe amaçlı yürüdüğünü öğrenince çok korktum. Suriye gibi olacağım aklıma geldi. Cumhurbaşkanımızın çağrısını duyunca sokağa fırladım.

"ONLARA YARDIM EDİN"
Askerler sivil vatandaşın üzerine mermi yağdırıyordu. Ama vatandaşlar hiç korkmadan tankların üzerine doğru gidiyordu. Atılan bomba sonucu önümdeki iki kişi yaralandı. Ben onları güvenli bölgeye çekerken kolumda bir acı hissettim. Şarapnel parçaları sol koluma saplanmıştı. Bana müdahale etmek istediler. Ben, 'Daha ağır olanlar var, onlara bakın' dedim. Sabaha karşı halkın direnci darbecileri püskürtmüştü. Allah bir daha böyle bir günler yaşatmasın." Darbe gecesi sokacağa çıkmadan önce eşinin kendisini aradığını ve kendisinden helallik istediğini belirten Gülsün Avcı, "Bu vatan hepimizin. Vatanımızı kurtarırken gerekirse şahadet şerbetini içerek şehit ol. Hakkım sana helal olsun dedim. Ama eşimi tam gönderememişim ki gazi olarak geri döndü. Onunla ben ve çocuklarım gurur duyuyoruz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘Canımız pahasına ülkemizi koruduk’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN