Ünüvar: Demokrasi aldığımız derin

AK Parti Adana Milletvekili Prof. Dr. , FETÖ’nün 15 Temmuz darbe kalkışmasını değerlendirirken, “Demokrasi aldığımız derin , darbe ise imizi tıkayan tümör gibidir” dedi

Giriş Tarihi: 1.8.2016
Ünüvar: Demokrasi aldığımız derin nefes
AK Parti Adana Milletvekili Prof. Dr. , Türkiye'nin önemli bir badire atlattığını belirterek, "15 Temmuz gecesi sırtına şerefli Türk ordusunun askerinin üniformasını giymiş kendilerine devletin, milletin korunması amacıyla emanet edilmiş tankları, uçakları silahları ele geçiren bir avuç kansızın kanlı bir darbe girişimine şahit olduk. Ama hamdolsun püskürttük. Demokrasi aldığımız , darbe ise imizi tıkayan tümör gibidir" dedi.

ÖNEMLİ BİR LİDER
"Cumhurbaşkanımızın çok önemli liderliği, başbakanımızın dirayetli tavrı milletimizin kahramanca direnişi sayesinde badireyi atlattık" diyen Milletvekili Necdet Ünüvar, "Biz demokrasinin değerini yeniden kavramış bir millet olarak meydanlara nöbet tutmaya devam ediyoruz. Türkiye'nin her köşesinde milletimiz sabahın ilk ışıklarına kadar uyumuyor. Bayrağımız inmesin, ezanımız susturulmasın, vatanımız elden gitmesin diye meydanlardan ayrılmıyoruz" diye konuştu. Necdet Ünüvar, "Bir insan günde 24 bin kez nefes alıp verir. Nefes tıkandığı zaman tümör veya enfeksiyon oluştuğu zaman nefes almakta zorluk yaşarız. Bizim milletimizde 15 Temmuz'da aynı alıp verdiğimiz nefes gibi demokrasinin farkına vardı. Bu çok değerli bir şeymiş diye düşündü ve geceleri evlerine girmeyerek vatanını korumaya devam ediyor. Bende ailemde birlikte sabahın ilk ışıklarına kadar uyumuyor vatandaşlarımızla birlikte nöbet tutuyorum" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ünüvar: Demokrasi aldığımız derin nefes
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN