Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Cilvegözü önemli görevler yürütecek

Giriş Tarihi: 2.8.2016
Cilvegözü önemli görevler yürütecek

Bakan Tüfenkci, “’deki iç karışıklıklar ve durum netleştikten sonra Cilvegözü Sınır Kapısı gerek , gerek Türkiye için ithalat ve ihracat noktasında önemli görevler ifa edecek” dedi

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, 'ın Reyhanlı ilçesinde Cilvegözü Sınır Kapısı'yla ilgili, "Biz inanıyoruz ki 'deki iç karışıklıklar ve durum netleştikten sonra, bu kapı gerek Hatay, gerek Türkiye için ithalat ve ihracat noktasında önemli görevler ifa edecek. Günlük şu an 200 civarında olan geçişimiz bir anda 2'ye 3'e katlayabilir" dedi.

AÇIKLAMA YAPTI
Tüfenkci, Hatay'daki programı kapsamında Cilvegözü Sınır Kapısı'nda basına kapalı olarak, Hatay Valisi Ercan Topaca ve diğer yetkililerle Gümrük Kapısı Mülki İdare Amiri ve Vali Yardımcısı Mehmet Eriş'ten bilgi aldı. Daha sonrasında gazetecilere açıklama yapan Tüfenkci, Cilvegözü Sınır Kapısı'nın hem Hatay, hem hem de Türkiye için önemli olduğunu söyledi. Suriye'deki iç karışıklıktan dolayı istenilen verimin ve çalışmanın ortaya konulamadığını ifade eden Tüfenkci, "Ancak, kontrollü şekilde ara bölgeler ihdas edilerek insani yardım ve bir takım ticari emtiaların geçişi kontrollü şekilde sağlanmış oluyordu. Reyhanlı'da ciddi bir saldırı oluşmuştu. Onun için bu sahalardaki güvenlik de çok önemli. Burada Vali Ercan Topaca'ya teşekkür ediyorum" dedi. Hem kapının dizaynı, hem de sahaların Türkiye'ye yakışır şekilde peyzaj çalışmalarıyla beraber modern bir ülkeye girildiği hissinin verilmesi gerektiğini vurgulayan Tüfenkci, bu konuda çalışanları kutladığını kaydetti. Bakan Tüfenkci ve beraberindekiler aktarma bölgesinde de incelemelerde bulunarak, yetkililerden yapılan çalışmalarla ilgili bilgi aldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cilvegözü önemli görevler yürütecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN